Her biri kendi alanlarında başarılı ve bir o kadar da yenilikçi olan insanlar. Belki de yeni fikirlere açık oldukları için bu kadar başarılı oldular. Bu yazımızda yılın en başarılı Ceo'larını sizler için araştırdık.

1) Reed Hastings

  Netflix girişiminden tanıdığımız ünlü girişimcinin sahip olduğu gelir 3 milyar dolar. Kendisi bir matematikçi ayrıca eski bir deniz subayıdır. Fakat onun dönüm noktası kurduğu yazılım şirketinin büyük bir şekilde patlama yapmasıdır.

  Çok disiplinli bir iş ahlakına sahip olan Hastings, çalışanlarına verdiği yüksek maaşla herkesin hayallerindeki patron rolünü üstleniyor sanırım. Ama bunun yanı sıra en dikkat ettiği şey ise yanında işini büyük bir ciddiyetle yapan çalışanlar barındırmasıdır. Belki de bu yüzden başarılı bir girişimci kendileri, kim bilir.

2) Tim Cook

  Elbette her listede olduğu gibi bu listede de yer alan Tim Cook başarılı ceo'lar arasında başı çeken insanlardan. 58 yaşındaki başarılı Ceo en çok kazananlar arasında yer alıyor.

  Kendisi bir endüstri mühendisi olmasının yanı sıra çok farklı alışkanlıklara sahip olan biri. Örnek olarak her gün 4 sularında uyanması, bir sonraki hafta için planlarını yapması buna en iyi örnek. Ayrıca kendisi sağlığına önem verdiği için düzenli olarak sporla da uğraşıyor.

3) Elon Musk

   Bir insan düşünün; sürekli kendi bildiklerini okuyan ve bir şekilde başarılı olan biri: Elon Musk bu alanda nadir insanlardan. Kendisi pes etmek kavramını kesinlikle bilmiyor. Hal böyle olunca da kendi şirketinden dahi kovulmuş birisidir. Tabii daha sonra tekrar kurduğu şirketin başına geçmeyi de bilmiştir. Dedim ya pes etmek nedir bilmez kendileri.

  Şu an 23 milyar dolara sahip ve en çok kazanan Ceo'lardan biri Musk. Uzaya olan merakı yüzünden Space X şirketini iflasa bile götürmüştü. Onlarca başarısız fırlatmalardan sonra başarılı olmuştur.

4) Jeff Bezoss

  Dünyanın en zengin 5 kişisinden birisidir Jeff Bezos. Amazon şirketinin kurucusu ve E-ticaret kavramının ne kadar etkili olduğunu gösteren insanlardan biri.

  Geçtiğimiz günlerde ''Amazon'un bir gün iflas edeceğini biliyoruz ve bizler sadece bunu geciktiriyoruz.'' diyerek akıllarda soru işareti bırakmıştı. Yine de bu şu anlık çok çok düşük bir yüzde. Şu sıralarda da Türkiye pazarına açıldılar.

  Bezos şu sıralar uzaya yönelik yatırımlar yapıyor ve gözünü uzayın bilinmeyen gizemlerine doğru dikmiş bulunmakta.

5) Dara Khosrowshahi

  Expedia isimli bir online seyahat sitesinin Ceo'su olan Dara bu yılın en çok kazanan isimlerinden. Ayrıca ülkemizde de gündemi çok meşgul eden Uber şirketinin yeni Ceo'su.

  Kendisi ayrıca bir insan hakları savunucusu olan Dara, mülteci sorunlarına çözüm arayan bir insandır. Bunun yanında başka şirketlerde de söz hakkı sahibi olan başarılı Ceo birçok şirketin de hisse ortağıdır.  49 yaşındaki Dara 7 milyar dolarlık bir servete sahiptir. Onun ismini duyaran olay ise Uber şirketinin başına geçerek bir gecede 1.4 milyar doları servetine eklemesidir.