YKS Kılavuzu Yayınlandı! 

Beklediğimiz haber sonunda geldi. ÖSYM başvuru kılavuzunu internet sitesinde yayımladı. Başvuru hakkındaki bilgiler, dikkat etmeniz gerekenler, oturum ücretleri ve diğer merak ettiklerinizi sizler için derledik. İşte 8 maddede YKS Başvuru Haritası! 

Başvuru Tarihleri: 4 Şubat - 2 Mart 2021

Her ihtimale karşı tarihleri not almakta, gerekirse alarm kurmakta fayda var. Çok ertelemeden başvurunuzu da yaparsanız içiniz rahat eder bizden söylemesi!

AİS Kaydınız Var Mı? 

Tabii sınava başvurmak için hepsinden önce ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kaydolmanız gerekiyor. Eğer kaydınız varsa sisteme giriş yaparak YKS başvuru formuna ulaşabilirsiniz. AİS kaydını oluşturmak içinse e-devlet aracılığıyla kimlik numaranız ve şifrenizle kaydolabilirsiniz. Eğer e-devlet şifreniz de yoksa PTT şubelerinden şifre almayı ihmal etmeyin. 

Yeni Uygulama: HES Kodu

İçinde bulunduğumuz süreçten dolayı artık her ortamda gereklilik arz eden HES kodunu sınav başvurusunda da kullanacağız. Bugüne kadar HES kodunu almamış olanlar ve bilmeyenler https://hayatevesigar.saglik.gov.tr adresinden HES kodu almakla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirler.  

2 Ayrı Başvuru Seçeneği: Elektronik Ortam mı? ÖSYM İnternet Sitesi mi? 

Yayınlanan duyuruya göre adaylar isterlerse elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla isterlerse de saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin internet sitesi https://ais.osym.gov.tr linkine tıklayarak başvuru yapabilecekler. ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasını da başvuru için kullanabilirsiniz.  

Tüm bunların yanında kılavuzu detaylıca incelemeyi, son güne bırakmadan başvurunuzu yapmayı unutmayın. Şimdi çalışmalara tam gaz devam edebiliriz!