Yapay zeka teknolojisi gün geçtikçe hayatımızda daha da fazla yer edinmeye başlıyor. Biz daha neler olabilir diye düşünmeye başlamadan her gün farklı bir teknoloji çıkıyor karşımıza, bugün de onlardan biri olan akıllı diş fırçası çıkıyor karşımıza!

 Oral B tarafından üretilmiş olan yapay zeka teknolojili Genius- X, diş fırçalama alışkanlıklarımızı komple değiştirecek bir teknolojiye benziyor. Akıllı telefon desteği ile geliştirilmiş olan bu diş fırçasıyla artık yapay zeka nerelere gidiyor diye düşünmekte hepimiz zorlanacağız anlaşılan. Yapay zeka teknolojisini günlük hayatımızı kolaylaştırmak adına pratik cihazlar geliştirmek ve üretmek için kullanıyorlar. Oral-B de bu teknolojiyi kullanan markalardan sadece bir tanesi. Nasıl mı?

 Yapay zeka özellikleri taşıyan Genius-X diş fırçası, kullanıcısının diş fırçalama alışkanlıklarını öğrenerek ağız ve diş sağlığı için en uygun yöntemleri kullanıcısına sunuyor. Kullanıcıların dişlerini nasıl fırçaladıklarını biliyor ve ağız sağlıklarını iyileştirmelerine olanak sağlıyor. Binlerce kişinin diş fırçalama alışkanlıklarını bir havuz haline getirerek en sağlıklı yöntemleri sizin bireysel alışkanlıklarınızla birleştiren Genius-X, adeta bir “Diş Fırçalama Koçu”. Üstelik USB bağlantısı ile istediğiniz her yerde kolaylıkla şarj edip yanınızda taşıyabileceğiniz akıllı telefon destekli cihaz, kullanıcısına her türlü kolaylığı sağlıyor.

 Oral B küresel marka editörü direktörü Stephen Squiere, “geleceğin ağız bakım cihazı” ismini yakıştırdığı GENİUS-X hakkında bir hayli iddiali. Squiere’e göre söz konusu diş fırçası; evde kolayca sağlık taraması yapmanıza olanak veren, ağız ve diş sağlığı konusunda kusursuz bir rehber.