Bir kadın girişimci haberiyle daha karşınızdayız! Biz bu tarz girişimcilerden bahsetmeye bayılıyoruz. Özellikle girişim alanında kadınların daha çekimser davrandığını düşününce böylesine güzel girişim haberleri alınca mutluluktan havalara uçuyoruz. Gelelim konumuza. Girişimin sahibi Sema Güllüoğlu. Kendisi 59 yaşında ve 4 çocuk annesi. Kendisi tarlasına Güneş Enerji Santrali (GES) kurdu! Peki nasıl?

 Tam olarak şöyle: Şanlıurfa'da yaşayan Sema Güllüoğlu, elinde bulunan ve ekip biçilemeyen araziyi değerlendirmek istedi. Bunun için de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna (TKDK) fikrinden bahsetti ve bu proje için bir hibe alarak işe başladı. Aldığı hibe desteği ile tarlasına güneş enerji santrali kurdu! Ürettiği elektriği ise şehir şebekesine verdi. Bu sayede hem ekilip biçilemeyen bir araziyi değerlendirmiş oldu hem de ekonomiye katkı sağladı. Şanlıurfa'daki güneşli gün sayısını fırsata çeviren bu kadın girişimcinin kadınlara bir mesajı var:''Bütün kadınlara destek olmak istiyorum.''

 Yani anlayacağınız her şey bir fikir ile filizleniyor, su verdikçe yeşilleniyor. Boşta kalan araziyi değerlendirmek Sema Güllüoğlu'nun fikriydi. Peki senin yok mu kıyıda köşede aklına takılan bir şeyler? Kadınlar, çok güçlüsünüz! Gücünüzün farkına varın. Fikrinizi söylemekten korkmayın. Merak edin, gidin, bulun, araştırın. Unutmayın, her şey bir fikirle başlar. Dilerim fikirleriniz, umutlarınız ve araştırmacı ruhunuz hiç dinmez. Umarım sıradaki girişimci sen olursun sevgili okur!