Tedx  konuşmaları, bizlere hayat tecrübelerini merak ettiğimiz insanların bakış açılarını, deneyimlerini sunan bir araç. Normal şartlarda duyamayacağımız öğütleri ve hikayeleri bize sunması Tedx konuşmalarının en önemli özelliği! Biz de bugün senin için ufkunu genişletecek Tedx konuşmalarını derledik. İzlemek istersin diye de konuşmacıların videolarını ekledik. Keyifli seyirler!

1) Sence ben normal miyim? | Ferhat Aydın

 Yukarıda gördüğünüz soru, psikologların duymaktan sıkıldığı bir soru kalıbı. Bar psikoloğu lakaplı Ferhat Aydın bu konuşmasında, normal kavramının ne olduğundan ve normal kavramının gerçekten iyi bir şey olup olmadığından bahsediyor. İzlerken hayata dair büyük noktalar yakalayacağınızdan ve keyifle izleyeceğinizden eminiz. Çünkü kendisi teknik bilgi vermekten ziyade teknik bilgilerin günlük hayata yansımalarından bahsediyor.

2) Ve bir gün bir kadın F-16 uçurmak isterse | Berna Şen Şenol

 Berna Şen Şenol, bundan yıllar önce Hava Harp Okulu'na katılan 12 kız öğrenciden biriydi ve bir hedefi vardı. F-16 uçurmak. F-16'yı uçurmak istiyordu ama bu isteğinden daha zor olan bir şey vardı. Ne mi? İnsanların kafasındaki algı yanılsamalarını ve önyargıları yıkabilmek!

3) Galileo mu haklı Giordano Bruno mu? | Levent Ülgen

 Asi ruhu ve kararlı tavrıyla Levent Ülgen'i daha yakından tanımaya ne dersin? Bu videodan sonra kendisinin, Akasya Durağı'ndaki Sinan karakterinden çok daha fazlası olduğunu göreceksin! Son bir şey, sosyal medyada bir dönem gündem olan Levent Ülgen'in ODTÜ Fizik'ten 4.00 ortalamayla mezun olduğu gerçek mi dersin? Cevabı videoda.

4) Yaşamın Neresinde Duruyorsunuz? | Dilek Ergül

 Başarının bu denli büyütüldüğü bir dönemde başarısız olmanın da güzel olabileceğini öğütlüyor Dilek Ergül. Önemli olanın başarıdan çok o süreçte aldığımız keyif olduğuna dikkat çekiyor. Dahası için sizi Dilek Ergül'ün hikayesine yönlendirelim.

5) Domatesler Acele Etmez | Müfit Can Saçıntı

 Hayat telaşesinde her şeyi yaşamak adına çoğu zaman hızlı yaşıyoruz. İşte Müfit Can Saçıntı tam da bu konuya değiniyor ve  hızlı yaşadığımızda hayatın renklerini ıskaladığımızdan bahsediyor. Hepimizin arada durup nefes almaya, yavaşlamaya ihtiyacı var. Yavaşlamaya videoyu izleyerek başlamaya ne dersin?