Hazır vizeler bitmişken bu hafta ne yapsak diye düşünüyorsanız, yataktan çıkmak, memlekete gitmek biraz uzak geliyor diyenlerdenseniz bir bilgisayar/telefon ve yeteri kadar internetle bir haftada bitirebileceğiniz üç dizi ile günlerinizi değerlendirebilirsiniz. Üçü de birbirinden heyecanlı, aksiyon dolu dizileri izlerken birçok duyguyu bir arada yaşayacağınızı; karakterlerle birlikte kimi zaman kahkaha atıp, kimi zaman sevip, kimi zaman ağlayıp, kimi zamansa hayatı sorgulayacağınızı söylemeden geçmiyor ve fazla uzatmadan dizilere geçiyorum. 

1)Black Mirror

  Bir bilimkurgu dizisi olan Black Mirror, teknolojiyi ve yaşam standartlarını yükseltme hevesimizin yol açtığı içler acısı durumları gözler önüne seren, yaşanılan hayatlara bakıp vay be derken bir anda bütün hayranlığımızı yerle bir edecek gerçeklerle yüzleştiren efsanelerden. Dört sezondan oluşan dizinin her sezonunda üç/altı arası bölüm bulunmakta. Her bölümün konusu birbirinden bağımsız ve farklı senaristler tarafından yazılmış dolayısıyla ister dördüncü sezon üçüncü bölümden başlayıp bir gün sonra ikinci sezon birinci bölümü izleyin, hiçbir kopma yaşamayacağınızdan tamamen sizin o anki keyfinize kalmış bir durum. Şu bir haftada sizi günümüz, gelecek zaman ve doyumsuzluğumuzun doğuracağı sonuçlar hakkında inanılmaz düşüncelere sürükleyecek efsane bir dizi.

La Casa De Papel

  İzlerken sürekli heyecanı, gerilimi dorukta yaşayacağınız; tam kafa dağıtmalık bir iyi niyetli soygunculuk dizisi. Profesör olarak hitap edilen ana karakterin zekasına ve karizmasına hayran kalırken soygun için aylarca eğittiği suçluların da karakterleri bu kadar benimsediğini görünce siz de kendinize bir kod adı bulup onlarla birlikte soygunu gerçekleştirdiğinizi hayal edeceksiniz. Soyguncuların kod adlarının da dünyanın farklı şehirlerinin isimleri olduğunu söyleyelim de şimdiden size hitap eden bir şehir ismi bulun derim. Kısaca profesörün İspanya Kraliyet Darphanesinde yapmayı planladığı soygun için hem polis hem suç ortaklarıyla iletişim halinde kalarak bütün süreci yürüttüğü iki sezondan oluşan dizi, heyecanı zirvede yaşamak isteyenler için birebir. Üçüncü sezonun da geleceği söylentileri dönerken şimdiden iki sezonu bitirmeniz için hala vakit var efendim.

Sense 8

  İzlerken hiç sıkılmayayım, vaktin nasıl geçtiğini anlamayayım diyorsanız bu dizi tam sizlik. Gerek oyuncuların başarısına gerek senaryonun akıcılığına hayran kalacağınız dizi birbirinden çok ayrı ülkelerde yaşayan ve telepati yoluyla birbirlerinin hayatını yaşayabilen sekiz ayrı insanın onları kontrol altına almak isteyen yaratıcılarıyla mücadelesini anlatan mükemmel bir dizi. İki sezondan oluşan dizinin her çekimi sekiz ayrı ülkede yapıldığından ve aşırı bir bütçe gerektirdiğinden üçüncü sezonun çıkmayacağı söyleniyor. Dizinin en anlamlı yanı ise her dil din ve ırktan insanı bir arada sevgi bağıyla birleştirebilmesi ve kişisel tercihlerimize duyulması gereken saygıyı oyuncuların da muhteşem performansıyla hissettirebiliyor olması. İzlerken doyamayacağınız bittikten sonra boşluğa düşeceğiniz ve favoriniz olmaya aday dizi için şimdiden iyi seyirler.