Hangi Üniversite Hangi Bölüm ‘Bu Çocuklar Hiç mi Stres Atmasın?! Timi’ iftiharla sunar! Her yaz oturup kendimize dizi ve film listeleri yapıyoruz. Ne kadarını izliyoruz bilemiyorum ama büyük heyecanla izleyebileceğiniz birkaç önerim var. Önerilen yabancı dizi listelerini bizim sitemizde ya da başka sitelerde de bulabilirsiniz. Ama bugün size birçoğumuzun arkasında durabileceği bir liste hazırladık. Ama şimdiden uyarımızı yapalım da sonra nasıl Leyla İle Mecnun yok, Yılan Hikayesi nerede denmesin. Çünkü listemizde şimdilik, 1996-2004 yıllarında yayınlanmış gençlik dizilerine  yer vermek istedik. E o zaman, kemerleri bağlayın nostalji rüzgarına kapılabilirsiniz!

1) Çılgın Bediş

 Jeneriği şimdiden kulağınızda muhtemelen! Karakterleri de anımsamaya başladınız… Size bir sır vereyim mi? Çılgın Bediş dizisi 1996 yılında çekilmeye başlanmış. Belki de o yıllarda doğmamış olan bizlerin bile hala hafızasında olması da onun değerini bize gösteriyor kesinlikle. O zaman hemen izlemeye başlıyoruz ve kesinlikle Oktay’a aşık olmuyoruz!

2) Avrupa Yakası

 Aklınıza ilk gelen karakter kimse, ona aitsiniz! Avrupa Yakası 2004 yılında gösterime girmiş bir yapım, 2009 yılında da sonlandırılmış. Fakat o Türkiye için hiçbir zaman bitmedi, bu yıllardan sonra en az 2 kere bitirdik Avrupa Yakası’nı. Şüphesiz Türkiye’nin başına gelmiş en müthiş sanatçılar yazdı ve oynadı ki, hala en iyi komedi yapımları arasında gösteriliyor. Şimdi Gaffur pijamalarını sandıktan çıkarın ve hızlıca izlemeye başlayın, malum yol uzun. Zaten Burhan Altıntop da 3. sezonda kadroya dahil oluyor, e hadi yiaaa!

3) Koçum Benim

 Benim yaşlarımdaysanız, muhtemelen okul çıkışı koşa koşa tekrarlarına yetiştiniz Koçum Benim’in. Tarık Akan’ın birçok genç oyuncuyla başrolü paylaştığı 2002 yapımı bir dizi. Ama kadro nasıl güzel! Teknik özellikleri geçince, bize ‘hayaller ve hayatlar’ kavramını yaşattı bu dizi. Yıllarca deli gibi eğleneceğimiz, basketbol takım kaptanıyla sevgili olacağımız günlerin hayalini kurduk… Umarız aranızda yaşayanlarınız vardır ama bu dizinin tadı bambaşkaydı. Gençliği en güzel anlatan ve en deli yaşatan dizimizi biraz da cesaret isteyenlere öneriyoruz!

4) Kampüsistan

 Eğer lisedeyseniz ve Koçum Benim gibi bir hayat yaşamadıysanız, güvence veriyoruz ki Kampüsistan gibi bir üniversite hayatınız da olmayacak. 2003 yılında başladı, tabii o zamanlar Tuğçe Kazaz’ın ne olduğunu biliyoruz; oyuncu kendisi. Hatırlamayanlarınız varsa, dizimiz farklı bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerinin hayatlarını anlatıyor. Kah ağlıyoruz kah gülüyoruz, tüm karakterleri bir arkadaşımıza benzetiyoruz. Tam olarak olmasa da, dizideki birçok karakter hayatımızdan. Ve sanırım listemizde en çok bu diziyi izlediğinizde eski Türkiye’yi özleyeceksiniz…

5) Lise Defteri

 Bakın burası Şampiyonlar Ligi! Açın şimdi televizyonu, dizinin başrolü muhtemelen Lise Defteri oyuncusudur. Emre Altuğ, Sinem Kobal, Sarp Levendoğlu, Yamur Atacan e bir de Arda Kural. Hangimiz Arda Kural’a aşık olmadık çılgınlar gibi? O gazla Emret Komutanım’a da geçerdik de onu başka listeye saklayalım. Yani ağzımızın salyaları akarak izleyeceğimiz yine bir gençlik dizisi. İzleyenlerden de ricamız yerli DiCaprio’muz ekranlara dönsün diye dua edelim, el birliğiyle bir oyuncuyu kurtaralım yahu!

 Buram buram nostalji kokan yazımıza sizin de eklemek istediğiniz, ‘’Nasıl unutulur?!’’ dediğiniz dizileri linçsiz yorumlara bekliyoruz. E bonus olarak da, her listeye ‘yaz’ adı altında giren Doktorlar’ı söylememize gerek yok herhalde. Yaz uzun, seçim sizin; iyi seyirler!