Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 virüsü dolayısıyla hepimiz doğru olanı yapıp kendimizi evlerimize kapattık. Bu süreçte ilk ve ortaöğretimler 2 hafta, üniversiteler ise 3 hafta eğitime ara verdi. Bu aranın sebebi ne yazık ki can sıkıcı ama değerlendirilecek güzel bir vakit var! Peki bu vakti en verimli nasıl değerlendirebiliriz?

1) Kitap Oku!

 Günlük yaşantımızda 'hiç zamanım yok ki!' diye ertelediğimiz kitapları okumanın tam vakti! Haydi kalk, tozlanmış rafların arasından o bahanelere sıkıştırdığın kitabı al ve kapağını aç.

(He bu arada rafın tozunu almayı unutma, hijyen önemli :))

 Kitap okuma motivesi düşük olanlar için bi' tavsiyem var! Dr.Dodo'nun güzel bir okumaya teşvik etkinliği var. Detayları https://www.instagram.com/dr.dodo.reads/ adresinden öğrenebilirsin.

2) Spor Yap!

 'Zamanım yok' bahanesiyle kaçtığımız şeylerden biri: spor. Bu sıralar bolca vaktimiz var; üşenmiyoruz, yerimizden kalkıyoruz, harekete geçiyoruz!

 Yine bir tavsiye; https://www.youtube.com/user/walkathomemedia ve https://www.nike.com/tr/ntc-app en vazgeçemediklerimden!

3) Kendin Yap!

 Daha önce hiç denemediğin bir şeyi; örgü örmeyi, yemek yapmayı, farklı türlerde yazı yazmayı dene! Ama bunları yardım almadan yapmaya çalış, bu daha kalıcı, verimli ve eğlenceli bir sonuç sağlayacaktır.

4) Kendini Geliştir!

 Şimdi bir düşün. Uzun süredir öğrenmek istediğin ama yoğunlaşmak için fırsatının olmadığı ne vardı? Heh! İşte şimdi onu öğrenmenin, yoğunlaşmanın tam zamanı.

 Online kurslar kendini geliştirmenin en kolay yolu, https://www.udemy.com/ 'da seni bir sürü online kurs bekliyor!

5) Listendeki Dizi/Filmler Seni Bekliyor!

 İzlenecek onca dizi ve film var elbet! Her güne bir bölüm dizi ve bir film sığdırsak fena mı olur?

 Keyifli dizi tavsiyesi: Atypical / Keyifli film tavsiyesi: To All the Boys I've Loved Before 

6)TEDx Konuşmaları!

 Özellikle motive olmaya ihtiyacın varsa bu madde senin için. TEDx konuşmaları motivasyon, bilgi ve tavsiye dolu!

 Mutlaka izlemen gereken bir TEDx konuşması: https://www.youtube.com/watch?v=7PrnRhYBMVU

7) Dersleri İhmal Etmeyelim!

 Unutma! Bu bir tatil değil, eğitime verilen zorunlu bir ara. Bu yüzden çalışmaya tam gaz devam! Eksik olduğun konuları tamamlamanın tam zamanı. Düzenli ve programlı olmayı unutma, kendini yorma.

 İlk ve ortaöğretim için uzaktan eğitim bilgileri: https://www.meb.gov.tr/bakan-selcuk-23-martta-baslayacak-uzaktan-egitime-iliskin-detaylari-anlatti/haber/20554/tr

8) Hangi Üniversite Hangi Bölüm İçeriklerine Gözat!

 Aybike, Yağız, Elif, Zahid, Özlem, Nefise, Kübra, Buse, Merve, Huriye, Eren, Ayça, Arzu, Enes, Gözde, Cemre. Hangi Üniversite Hangi Bölüm Ailesi senin için çalışıyor! İçeriklerimize gözat, aklındaki soruların yanıtını al! Ayrıca tavsiyelerine de açığız. Kendine dikkat et, #EvindeKal , sağlıcakla kal!