Herkese merhaba! Son zamanlarda kendi kendime “Acaba 5 yıl sonra nerede olacağım? 10 yıl sonra ne yapıyor olacağım?” gibi sorular soruyor ve olasılıkları düşünüyorum. Sık sık duyduğumuz bir soru aslında. Hepimiz istediğimiz hayatı yaşıyor olacağımızı hayal ederiz. Şimdi sıkı durun. Sizleri çok heyecanlandıracak bir fikir buldum.

 Gelecekteki Sen’e bir mektup yollamak ister misin? Zamanı hiç fark etmez. İstediğin tarihi ayarlayabiliyorsun. Düşünsene, maillerine birden geçmişten bir mektup geliyor. Tıpkı zamanda yolculuk gibi. İstediğin her şeyi yazabilirsin buna. Nasıl olsa sadece sen göreceksin. Hayallerini yaz, mutlu olduğun veya üzüldüğün şeyleri yaz. Belki gelecekte ne kadar saçma şeylere üzüldüğünü görüp kendine gülersin? Hedeflerini, hayat planını yanında olan insanları yaz. Ne kadarını gerçekleştirmişsin kimler hala yanında göreceksin. Tıpkı küçüklüğünden kalma bir günlüğünü bulmak gibi. Hem gülümsetecek türden hem de duygulandıracak türden bir şey bu. Hatta zamanı 5-10 sene sonraki doğum gününe de ayarlayabilirsin. İlginç bir hediye olur.

 Kendin dışında başka birisine de gönderebilirsin. Şu an yanında olan, sevdiğin birine, ailene yazabilirsin. Sevdiğin kişiye olan duygularını yazıp 5 sene sonraki doğum gününe gönderebilirsin. Aranız şimdiki gibi güzel olmasa bile duygusal bir hediye ile birbirinizi anarsınız, belki yeniden iletişim kurarsınız kim bilir?

 “Peki, nasıl yapacağız bunu?” dediğinizi duyar gibiyim. Bunu yapabileceğiniz pek çok platform mevcut fakat ben bildiğim bir sitenin linkini  buraya bırakıyorum. Mektubunu yazıyor, tarihini ayarlıyor ve son olarak e-mailini de yazıp gönderiyorsun. İşte bu kadar basit! O zaman mektuplar yazılsın bakalım.