Çalar saatinizin sesini duyarsınız ve pazartesi sabahı…. Pazar gecesi geç yattın ve ertesi sabah erken kalkman gereken çok önemli bir işin var. Peki yatağından daha hızlı nasıl çıkıp sabahları daha fazla enerji elde edebilirsin? Bu basit tekniklerden bazılarını deneyip sabahları enerji dolu kalkmak konusunda başarılı olacağına inanıyorum.

1) En Sevdiğiniz Müziği Çalmak İçin Alarm Saatinizi Ayarlayın.

   Çoğu alarm saatinin sesleri insanları mutsuz eder ve birçok kişide endişe duygusunu ortaya çıkarır. Böylece standart bir alarm saati kullanarak, kafanızdaki ilk düşünce her gün mutsuz ve yoğun tempolu bir güne uyanmak zorunda olduğunuzdur. Bu, güne başlamak için korkunç bir yol! Bunun yerine, alarm saatini seni mutlu eden bir müzik çalmak üzere ayarlamanı tavsiye ederim. Böylece bu müzik sayesinde her gün kafandaki ilk düşünce daha parlak olacak. Rahatsız edici bir çalar saat sesindeki gibi, erteleme düğmesine basmak bile istemeyeceksin!

2) Uyandıktan Kısa Bir Süre Sonra Kahve İçin.

   Çoğu zaman, insanlar uyandıktan sonra ilk saat halsiz ve yorgun hissederler. Halsizlik hissi daha düşük üretkenliğe yol açar ve ister istemez belirli görevler için gerekli olandan daha fazla zaman harcamak zorunda kalırsın. Sabahları sersemletici duygunu yok etmek için, uyandığından yaklaşık on beş dakika içinde kahve veya çay içebilirsin. Bu seni uykuya geri dönmek istemekten alıkoyar ve sabah görevlerini daha çabuk yapmak ve zamanında çalışmaya başlamak için ihtiyacın olan enerjiyi sana verir.

3) Çalar Saatinizi Yatağınızdan Uzağa Yerleştirin.

   Çalar saatini yatağından uzağa yerleştirmek de diğer yollardan bir tanesidir. Kapatmak için yataktan kalkman gerekecektir. Yataktan kalkmak genellikle sabahları uyanmanın en zor kısmı. Çalar saati uzağa yerleştirmek yatağından daha hızlı çıkarak, erteleme düğmesine basmak yerine güne başlama olasılığını artırırsın. Çalar saatini yatağının yanında bulundurmak, erteleme düğmesine basmayı ve daha uzun süre uyumalarını kolaylaştıracaktır.

4) Her Gün Aynı Saatte Uyuyun ve Uyanın.

   Düzenli bir uyku programı tutmak vücudunun doğal bir ritim yakalamasına yardımcı olur. Bunu yaparak, her gün aynı zamanda uykuya dalmaya ve uyanmaya başlayacaksın. Artık sabahları erken uyanmak senin için doğal bir olay haline gelicek ve bu yüzden sabah daha fazla enerjiye sahip olacaksın. Ayrıca, daha önce uykuya dalmana yardımcı olacaktır. Doğru miktarda uyku almak, daha enerji dolu hissetmene yardımcı olacaktır.