Sinema severler buraya! Haftanın vizyonda olan filmlerini senin için derledik. Çalışmalarına odaklandığını biliyoruz ama biraz kafayı masadan kaldırıp rahatlamaya da ihtiyacın olduğu çok açık! İşte senin için derlediğimiz haftanın vizyonda olan 8 filmi!

1)Müslüm

Müslüm Gürses’in hayatını konu alan film, Gürses’in çocukluğundan itibaren hayatını anlatıyor. Çocukluğu, gençliği ve son hali olmak üzere 3 farklı kişi canlandırıyor Gürses’i. Başrollerini Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Taner Ölmez gibi isimlerin paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Hakan Kırvavaç oturuyor. İlk haftadan gişe rekorları kıran film çok beğenildi. 

2) Çakallar Dans 5

Şartlı tahliye ile dışarı çıkan çakallar grubunun başına gelenler anlatılıyor Çakallarla Dans’ın 5. halkasında. Tek şart, her üyenin birbirlerinden 100 metre uzakta durmasıdır. Ancak bu grup için oldukça zordur. Tam da bu sıralarda Gökhan çok eskiden yaşadığı tek gecelik ilişkiden olan kızı Leyla’yı öğrenir. Bunu kabullenemeyen Gökhan, üstüne üstlük Leyla’nın erkek arkadaşı Sinan’ın zengin züppe olduğunu öğrenir. Bunu hazmedemez ve onları ayırmaya karar verir. Bunu tek başına yapamaz ve grup yasağa rağmen tekrar bir araya gelir. Başlarına gelen maceranın anlatıldığı bu filmin yönetmen koltuğunda Murat Şeker oturuyor. Başrollerini ise Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Murat Akkoyunlu, Timur Acar ve Didem Balça paylaşıyor. 

3) Bohemian Rhapsody 

Bohemian Rhapsody, klişelere karşı gelen, onların hep önünde duran ve kuralları yıkarak herkesin sevdiği bir sanatçı haline geldi. Filmde ise, harika şarkıları, muhteşem sesiyle grubun yükselişine yer veriyor. Mercury’nin yaşam tarzı iyice ilginçleşirken çıkan iç çatışma ve ölümcül hastalığa rağmen Mercury’nin rock tarihinin en büyük en büyük performanslarından birinde gruba liderlik ettiği Live Aid konserinin arifesinde muzaffer birleşme sürecine yayılıyor. Bu süreçte de, her zaman bir aile gibi olan ve günümüzde dışlanmışlara, hayalperestlere ve müzikseverlere ilham vermeye devam eden bir grubun mirasını süslüyor. Başrollerini Rami Malek, Gwilym Lee, Lucy Boynton’un paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Bryan Singer oturuyor. 

4) İyi Oyun

Bir anda profesyonel oyun dünyasının içine giren Cenk’in başına neler geleceği merak konusu. Liseden yeni mezun olan Cenk, evi geçindirmek için internet kafede başkaları adına oyun oynayarak para kazanmaktadır. Bir gün yeni kurulan bir takımın menajeri tarafından keşfedilen Cenk’in hayatı o günden sonra değişir. Oyuncu kadrosunda Mert Yazıcıoğlu, Afra Saraçoğlu, Kerem Bursin, Bahar Şahin, Yiğit Kirazcı, Orkun Işıtmak, Doğaç Yıldız, Hakan Kurtaş gibi ünlü isimlerin yer aldığı filmin yönetmenliğini Umut Aral yapıyor. 

5) Yol Arkadaşım 2

Yol Arkadaşım serisinin ilkinde yaşadıkları maceraları daha da devam ettirmeye karar veren Şeref ve Onur iş arkadaşı ve aynı zamanda ev arkadaşı olmuşlardır. Onur müzik hayatına atılmak istemektedir. Şeref ise onun menajerliğini yapıyordur ancak tahmin edersiniz ki pek becerikli olamamıştır. Onur tam eski işine geri dönmeye karar verdiğinde Şeref, hem kendine hem Onur’a güzel bir turne planlar. Bu turnede onları bol aşk, bol macera beklemektedir. Başrollerinde Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’a eşlik eden Ezgi Eyüboğlu ve Olgun Toker yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Berdan Güzel oturuyor.

 6) Rafadan Tayfa Dehliz Macerası

Tüm her yerin sağlamlığını kontrol etmek için görevlilerin geleceğini duyan mahalleli de bir panik başlar. Daha kontrol olmadan herkes evlerinin yıkılma düşüncesine kapılıp panik olmuştur. Bir tek kişi dışında; Kuşçu Baba dedikleri mahallenin en yaşlısı. Hafızasına pek güvenilmeyen Kuşçu Baba evlerin yıkılmayacağını söyler ama kimse inanmaz. Bizim Rafadan Tayfa da araştırmaya koyulur. En son söylenenin doğru olduğunu öğrenilir. Mahallenin altından bir dehliz geçiyormuş. Artık Tayfanın tek amacı budur. Bu güzel animasyon filminin yönetmenliğini İsmail Fidan üstlenirken seslendirme de Nusret Çetinel, Levent Kol, Yağmur Sergen, Hakan Coşar, Şirin Giobbi, Emine Sergen Kazbek gibi isimler yer alıyor.

7) Keşif 

Birbirinden habersiz yaşayan Berk, Esma ve Hasan’ın tek ortak özelliği aynı bilgisayar oyununu oynamaları. Bir anda kendilerini oyunda zaman tünelini açmış olarak bulurlar ve Çanakkale Savaşı’nın ortasına düşerler. 2018’e geri dönmenin tek yolu oyunun onlara verdiği görevleri yerine getirmektir. Başrollerinde Burak Can, Sude Zulal Güler, İbrahim Yıldız bulunan filmin yönetmenliğini Ahmet Volkan Kocatürk üstleniyor. 

8) Bir Yıldız Doğuyor

Kariyerinde düşüş gösteren bir müzisyeni konu alan bu filmde J. Maine ele alınıyor. Çok yetenekli ve genç olan Ally ile tanışır. Ally ile Maine birbirlerinden hemen elektrik alırlar. Ve burada tutkulu bir aşk başlar. Maine, Ally’nin keşfedilmesini sağlar. Onu kalabalıklarla tanıştırır. Ally kısa bir sürede çok ünlü bir müzisyen olmuştur. Maine, Ally’nin kariyerinin gölgesinde kalır. İçsel çatışma derken aralarındaki kariyer ayrımı arttıkça yaşadıkları aşk zedelenir. Başrollerini Bradley Cooper ve Lady Gaga’nın paylaştığı filmin yönetmenliğini 4 kez Oscar ödülü alan ve ilk kez yönetmenlik koltuğuna geçen Bradley Cooper oturuyor.