Bu yazıyı günün hangi saatinde okuyacağınızı bilmediğimden aklınıza hamburgerler, patates kızartmaları, bol acılı adanalar gelmiş olabilir ve evet evet çok açım yeterli mi acaba diye düşünmüş olabilirsiniz zira ben bile acıktım bunları yazarken ama sizi birazcık hayal kırıklığına uğratacağım çünkü bu sefer karnımızı doyurmamız için içten içten gelen o gurultulu açlıktan bahsetmeyeceğim.

   Küçüklüğümüzden itibaren kendimize türlü türlü meslekleri yakıştırmaya başlıyoruz. Liseye geçince istediğimiz meslek kafamızda olduğunca netleşiyor ve onu elde edebilmek için bol koşturmalı bir maratonun içine adeta sürükleniyoruz. Sonrasında üniversiteyi kazanıyoruz ve hayalini kurduğumuz mesleğe kavuşmamıza sadece birkaç yıl kalıyor ancak her şey burada anlattığım kadar kolay olmuyor hele ki üniversiteden mezun olduktan sonra. Evet o mesleği istiyorsun ama seninle birlikte o meslek için koşturan o kadar çok insan var ki sen her şey güzel olacak zannederken binlerce insanın arasında kaybolup gidiyorsun. Büyük bir savaş başlıyor, açılan kontenjanlara girebilmek için, verilen cv'ler arasında şirketlerin tercihi olabilmek için insanlar kıyasıya mücadele ediyor peki bu mücadelenin kazanını kim oluyor biliyor musun? İstediği meslek için ölümüne aç olanlar.

 

''Başarıya Açım Lütfen Cv'mi Alın!''

   Belki internette sosyal medyada denk gelenlerimiz olmuştur. Evsiz bir web geliştirme uzmanı olan David Caserez, Mountain View California'da bir parkın bankında uyandıktan sonra gömleğini giymiş, kravatını takmış ve kendi hazırladığı pankartını eline alıp otoyola doğru yürürken bu pankartı taşımaya başlamış. Pankartta "EVSİZ" ve o sihirli cümle yazıyordu "BAŞARIYA AÇIM, LÜTFEN CV'Mİ ALIN" elbette sizden bunu yapmanızı istemiyorum. Burda amaç gerçekten istediğinize inanmak, sıkılmadan, kimseden utanmadan çekinmeden hayalimizin peşinden koşmak. Sonucu merak ediyor musunuz? Evet bu stratejisi sayesinde David Caserez sesini duyurabilmiş ve google da dahil birçok şirketten iş teklifi almış. Daha ayrıntılı okumak için buraya tıklayabilirsiniz

   O da senin benim gibi bir insan, üstüne bir de işsiz ve evsiz. Belki sen de bu durumdasın, belki henüz sınava hazırlanıyorsun, belki de üniversiteyi yeni bitirdin. Şu anki konumun ne olursa olsun otur ve iyice düşün etrafında o hayallerinin mesleği için koşturan binlerce insan varken onların arasından sıyrılıp nasıl başarabileceksin, gerçekten istiyor musun ve ne kadar açsın? 

Aç Olmalısınız!

   Hazır bu konudan bahsetmişken Les Brown'un o muhteşem konuşmasını es geçersek ayıp olur. Videoyu izleyince onun hayran bıraktıran açlığına ve başarısına şahit olurken hem kahkaha atacak hem de vay be diyeceksiniz benden söylemesi! Videoyu buradan izleyebilirsiniz.