Yavaş yavaş hayatımıza karışmaya başladılar… Lisansımız boyunca yanımızda olacaklar ve biz onları hep en çok ortaya çıkan yönleriyle hatırlayacağız. Bazıları da hatırlamamıza gerek kalmadan hayatımızdan asla çıkmayacak. Şu güzel dönemde mükemmel dostluklar edin ki birazdan anlatacaklarımızı hep gülümseyerek hatırlayalım.

 

   İlk aklına geleni söylüyorum. Tüm kulüplerin başkan yardımcısı adayı, geleceğin CEO’su!

   Okul kulüpleri size çok fazla avantaj sunar. Bu arkadaşlarımız ise kulüplerin her şeyinden faydalanır. Tek sıkıntıları vize haftasında okulda aslında derste olduğu akıllarına gelmesidir. Ama etkinlikler sayesinde şehri ilk o tanır. Çevresi çok geniştir, koridorda yürürken herkese selam verir. Ve okulun etinden sütünden yararlanmayı en çok bilendir. E size de tavsiyemiz her yıl farklı kulüpleri deneyip bir anda hepsinde boğulmamanız.

 

   İsmini listede kendisini de finallerde gördüğümüz muhtemelen bir de mezuniyete gelecek olanımız!

   Yoklamada artık hocaların bile sormayı bıraktığı, 4 yılın sonunda ismini anca öğreneceğimiz gezginimiz. Hatta bizim öyle bir dersimiz mi vardı sorusunu bile alabilirsiniz ondan. Onun için hayat dışarıda dönüyor ve biz hep o olmak istiyoruz. Umarız siz de bu dengeyi ayarlayıp güzel bir üniversite hayatı geçirirsiniz.

 

   En sevdiğiniz(!) tip kesinlikle bol not tutanı aksini iddia eden ise dersi derste dinleyendir!

   Vize haftası geldi çattı. Geçen ders evdeydik, ondan öncekinde geziyorduk. Belki de hepsine girdik ama dinlemekten tam not alamadık. Ve işte karşınızda tüm derslerde deli gibi not tutan dostumuz. Umarız notlarını sadece kendisi için tutmuyordur. E ticarete dökeni de var ama siz yine de dostluk kontenjanından birini bulmaya çalışın.

 

  Üzgünüz! Onu lisede bırakamadık. Nerede olursak olalım ‘’Hocam ödev vardı!’’ diye bağıran birisi olacak sınıfında.

   Dersin bitmesine son dakika, hoca eşyalarını toplamaya başladı. Heyecanlı bekleyiş sürüyor, ödevler unutuldu. Ve size yabancı olmayan bir ses yükseliyor…
Hikâyenin buradan sonraki kısmını zaten 12 yıldır yaşıyoruz. Gerilimi arttırmamak için o ödevleri yapmaya devam.

 

   Şimdi geldik olası size! Bu bir memleket hastalığı, yumurta felsefesine hoş geldiniz.

   Fizik sınavına son 1 saatte hazırlanan, coğrafyayı sınav anında halledenlerdenseniz burada da çok değişmezsiniz diye düşünüyoruz. Zaten yoğun bir programı olan üniversitede biraz da keyfimize bakınca ipin ucu kaçıveriyor. Yarın o sınav mı varmış deyip ertesi gün arkadaşlarına konu anlattıranlar olarak bir hayli fazlayız. E dedik zaten başında, milli hastalığa yakalandık bizim suçumuz değil.

 

   İkizler burcu misali ruh halimize her kafadan bir dost lazım. Hayatımıza aldığımız insanlarla yaşamımıza hep güncelleme geliyor. Hiçbirinden sakınma kendini. Hatta listemizdeki tüm kişiliklerden biraz barındır kendinde. Çünkü hayat her şeyken daha güzel.