Hafta sonunda kendine zaman ayırıp bir tiyatroya gitmeye ne dersin? Ama sen yorulma! Ben senin için hafta sonu gidebileceğin tiyatroları derledim. Tek yapman gereken içlerinden birini seçip gitmen olacak. Üzülerek söylüyorum ki listedeki tüm tiyatroların İstanbul'daki gösterimlerini yazabildim. Başka şehirlerdeki tiyatroları merak edenler yazının altına yorum bırakmaya çekinmesinler çünkü biz sizler için yazıyoruz. Şimdiden keyifli seyirler!

17 Kasım Cumartesi

1) Bir İnsanı Sevmekle Başlar Her Şey

Yer: Sahne 3-20:30

'İşte o benim. Ben, sandallar içinde bir sandal, denizler içinde bir deniz, insanlar içinde bir
İnsan, Sait Faik.’ 

Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı bu güzel eser sahneleniyor. Bir biletle yerinizi almak ise size kalmış.

2) Mağrur Fil Ölüleri

Yer: Çevre Tiyatrosu-20:30

Nostaljik bir yolculuğa çıkmaya hazır mısın?

1969 yılını 1970 yılına bağlayan yılbaşı gecesinde olanlar oluyor. Biz çok fazla ipucu vermek istemeyiz ama salondan gözleriniz yaşlı ayrılmanız muhtemel.

3) Piraye

Yer: Sahne Maslak-20:30

Nazım Hikmet'in en büyük aşkı Piraye. Türk dilinin en büyük şairlerinden Nazım Hikmet. Ve şiir, hasret, mektuplaşmalar...

18 Kasım Pazar

1) Sen İstanbul'dan Daha Güzelsin

Yer: Toy İstanbul-17:00

Tam 3 ödül almış bu tiyatroyu kaçırmayın deriz! Bir ailenin içindeki üç kuşak kadının çevresinde dönen konunun ilginizi çekeceğine eminim.

2) Suit - Düğün Dündü Bugün Bugün

Yer: Profile Kültür Merkezi-18:30

Evlilik ve doğru insan kavramını yeniden düşünmenizi sağlayacak bu 2 perdelik komedi, pazar akşamınıza keyif katmaya geliyor!

3) 45'lik

Yer: Abud Efendi Konağı-18:30/20:30

Farklı bir tiyatro deneyimine hazır mısın? Tiyatronun sadece komediden ibaret olmadığını düşünürsek, farklı tarzlar denemek çok mantıklı! Sahne performansının konseptini, koreografisini ve yönetmenliğini üstlenen Tuğçe Tuna, çağdaş dansı hikayeleştirip yepyeni bir tarz ortaya koyuyor. Bence denemeye değer. Üstelik öğrencilere sadece 10 TL!

24 Kasım Cumartesi

1) Üçü Bir Arada

Yer: Artısahne, Mecidiyeköy

Erkeklerde aşk acısı kaç gün sürer?

Babasının gözünde uslu bir  çocuk olamayanların 30'undan sonra Şirinler'i görebilme yöntemleri...

Hayata erkeklerin gözünden esprili bir dille bakmak isteyenlere duyrulur!

2) Romantizma

Yer: Mall Of İstanbul-20:30

Evliliklerinin 20. yılında nikah tazelemeye çalışan bir çift ve zihindekilerin ortaya dökülüşü desem ilginizi çekebilir miyim? Bakalım kahramanlarımız nikah tazeleme diyerek girdikleri bu yoldan nerelere uzanacaklar?

3) Hayatımın Aşkı

Yer: Göztepe Oda Tiyatrosu-15:30/20:30

Biz iki kafa dengi arkadaş ve bir gizemli kadın diyelim, gerisini siz anlayın.

25 Kasım Pazar

1) Dönüşüm

Yer: Altkat Sanat-18:00

Evet sevgili KafkaSever; bu dönüşüm, o dönüşüm! 1915 yılında Franz Kafka tarafından kaleme alınan Dönüşüm adlı öykü sahneye uyarlandı. Gregor Samsa'yı bir de sahnede görmeye ne dersiniz?

2) Dali'nin Kadınları

Yer: UNIQ HALL-16:30

Marilyn Monroe, Virginia Woolf, Edith Piaf ve Frida Kahlo aynı sahnede. Dali’nin Kadınları, her biri ayrı renk olan efsaneleri bir araya getiriyor. 

3) Çiçekçi Sokağı Cinayeti

Yer: Trump Kültür ve Gösteri Merkezi-18:00

İntikamın kokusunu alıyor musunuz? ''Ya ben tam alamadım'' diyenleri Çiçekçi Sokağı Cinayeti'ne yönlendirelim. 20. yüzyılın başlarında Çiçekçi Sokağında faili meçhul bir cinayet işlenir. Cinayetin perde arkası mı? Onu öğrenmek için 18:00'e bilet almayı unutma!