Konya Selçuk Üniversitesi'nde eğitim gören öğrenciler için rahatlıkla kalabilecekleri ismi çok duyulan yurtları araştırdık. Ne var ne yok bilmek isterseniz diye de bolca detaylandırdık. İşte Konya'da bulunan kız-erkek öğrenci yurtlarından birkaçı;

Doğanay Erkek Öğrenci Yurdu 

  1-2-3 ve 4 kişilik odaların bulunduğu bu yurt hem dış cephe hem iç tasarım olarak modern ve estetik. Kalacağınız odada bireysel çalışma masaları, kilitli elbise dolapları, tek kişilik bazalı yataklar ve kişiye özel kitaplık rafları bulunmaktadır. Sadece kahvaltılar ücretsiz olup diğer öğünlerde yemek yiyebileceğiniz bir kantin bulunmaktadır. Çamaşır makinesi, çamaşır kurutma makinesi ve ütü hizmeti ücretsizdir. Öğrencilerin ortak kullanımına açık çalışma salonları vardır. Odalar haftalık temizlenir ve nevresimler haftalık temizlenir. Çalışanlar güler yüzlü ve yardım severdir. Öğrencilerin ders programlarına göre ayarlanan servis hizmeti mevcuttur. Yurtta kalan ve daha önce kalmış öğrencilerle yaptığımız görüşmeler sonucu yurdun tek sorununun müdiresi olduğuna kanaat getirdik.  

Kıvılcım Kız Öğrenci Yurdu 

  Bosna mahallesinin göbeğinde bulunan yurtta 1-2-3-4 ve 6 kişilik odalar bulunmaktadır. Standart , balkonlu ve VIP olmak üzere üç çeşit oda türü vardır. Odalarda tek kişilik yatak, kitaplık, çalışma masası, elbise dolabı ve halı demirbaş olarak bulunmaktadır. Her odada tuvalet ve banyo mevcuttur. Odalarda bulunan çalışma masalarının yanı sıra 7/24 açık olan ortak çalışma salonları vardır. Sabah 07.00 ve 10.45 saatleri arasında ücretsiz kahvaltı servisi vardır. Sınırsız internet hizmeti ve güvenlik hizmeti sunulmaktadır. Üç adet servis aracıyla günde 36 ring servis yapılmakta olup ring saatleri öğrencilerin derslerine ayarlanmaktadır. Yurdun ısıtması doğalgaz ile sağlanmaktadır. Selçuk üniversiteni kazanmış ve hali hazırda Selçuk Üniversitesinde eğitim görmekte olan kız öğrenciler için çok iyi bir seçenek. 

Tanyeri Kız Öğrenci Yurdu 

  Bu yurdun en güzel yanı Selçuk Üniversitesi’nin tam karşısında olmasıdır. Yurttan çıkıp 5 dakika yürüyerek dersinize girebilirsiniz. 1-2-3-4-5 ve 6 kişilik odalar vardır. Odalarda bireysel çalışma masası, ortopedik tek kişilik yatak, elbise dolabı, halı demirbaş olarak bulunmaktadır ayrıca tuvalet ve banyo da odaların içindedir. Ücretsiz kahvaltı, çamaşırhane, ücretli öğlen ve akşam yemeği ve temizlik hizmeti mevcuttur. Yurtta öğrencilerin ücretsiz kullanabileceği spor salonu ve kuaför vardır. Öğrencilerin özgürce sosyalleşebileceği iç ve dış ortak yaşamla alanları da vardır. 

İdeal Erkek Öğrenci Yurtları 

  Konya’nın bitki örtüsü ideal yurtlarıdır desek yeridir. Her köşede bir şubesi mutlaka bulunmaktadır. 1-2-3-4-5 ve 6 kişilik odaları vardır. Yurtta yalnızca kahvaltı servisi vardır ve ücretsizdir. Her katın kendine ait bir temizlik görevlisi vardır. Tuvalet ve banyo odalara göre değişmekte.Yani bazı odalarda odanın içinde yer alırken bazı odalar için ortak tuvalet ve banyo mevcut. Ortak kullanım alanları ve bahçe mevcut bunun yanı sıra ücretsiz Digitürk yayını hizmete sunulmaktadır. Odalarda elbise dolapları, tek kişilik yataklar ve ranzalar, ayakkabılık, elbise askılığı ve çalışma masaları mevcuttur. Çalışma odaları ve spor odası da vardır. Yurda son giriş saati hafta içi 11.30 hafta sonu ise 00.00’dır. 

Atatürk Yurdu 

  Selçuk Üniversitesinin içinde bulunan ve yarı özel bir yurt olan Atatürk yurdu konumu itibariyle çok tercih edilmektedir. İki ve dört kişilik odalar vardır. İki kişilik odalarda tuvalet ve banyo odanın içinde bulunurken dört kişilik odalarda tuvalet ve banyo ortaktır. Çamaşırhane ise mesai saatleri içinde 2.5 TL'ye satın alınan fişlerle kullanılmaktadır. Her katta ütü odası bulunmaktadır. Haftada iki kez odalar temizlenmektedir. Yurda son giriş 00.00’da olup 00.00 – 06.00 arası yurda giriş yapılamamaktadır. Yurtta yemek verilmemektedir lakin yurdun hemen dışında bulunan okula ait yemekhanede 2.5 TL'ye yemek verilmektedir.