Merhabalar Hangi Üniversite Hangi Bölüm sakinleri! Umarım evdesinizdir ve sınavlarınız ve sorumluluklarınız bitmiştir. E şimdi de tatile de gidemediğimiz için -çünkü karantina dönemimizin çok da bittiği söylenemez- birkaç öneriyle geldik. Aylardır Kuşadası’na gitmek için para biriktirdiğimiz kumbaralar dolabın bir köşesinde kaldı ve gittikçe daha fazla sinir bozuyor değil mi? En azından aldığımız ama dışarı çıkmadığımız için harcayamadığımız burslar… Hesap bakiyemiz her geçen gün artıyorsa, birkaç keyifli fikrimiz var. Artık bedenimizi değil, ruhumuzu gezdirme zamanı!

Dikiş Dikmeye Başlamak!

O çok beğendiğimiz elbiseyi alamadığımız gün karar verdik belki de çok çalışıp doktor olmaya… Bir de her gün yeni bir moda çıkarken yakalamak maddi açıdan pek mümkün olmuyor. Biz de diyoruz ki, hem vakit geçirsek hem de her şeyi istediğimiz gibi dikebilsek… Tamam her şeyi dikemeyebiliriz ama kendimizi büyük oranda geliştirebiliriz. Hem zamanında Barbie’lerimize hiç mi kıyafet dikmedik? Muhtaç olduğun özgüven 10 yıl öncesinde saklı! O zaman kumbaramızı yere döküyoruz ve bir dikiş makinesi alıyoruz, tabii şanslıysanız evde olan makineyi de kullanabilirsiniz. Bu süreçte Eminönü’ne gidip kumaş almak yerine de internetten farklı kumaşlar sipariş edebilirsiniz. Kolay gelsin, HÜHB yazılı t-shirtlerinizi bekliyoruz!

Bir Enstrüman Edinmek!

Biliyoruz siz de bu aralar Kalimba videolarına sardınız, Youtube’da Ukulele eğitim seti arayışı içindesiniz. Değilseniz bile yıllardır bir enstrüman çalma hayaliyle yanıp tutuşuyorsunuz! O da yoksa artık aklınıza girdim, kabul edin işte. Kumbaranızdan çıkan parayla bir piyano alabiliyorsanız, ne mutlu size! Ama çıkan 200 lirayla kendinize bir Kalimba alabilir ve birkaç haftada tıngırdatmaya başlayabilirsiniz. Not: Komşu ve aile şikayetlerini müessesemiz kabul etmemektedir.

Seramik Hamuru Almaya Ne Dersiniz?

Evde kalanlar olarak Kapadokya’ya gidip kocaman bir turnet üzerinde çalışamıyoruz maalesef. Ama bizim de yapabileceklerimiz var. Biraz havayla kuruyan kil, birkaç akrilik boya ile hem de! Şimdilik öyle havalı isimli oyma aletleri almanıza bile gerek yok. Birkaç kupa, tabak ya da obje yaparak hem estetik zevkinizi geliştirebilirsiniz hem de bulaşık yıkarken kırdığınız tabakları telafi edebilirsiniz. Size önerimiz Pinterest’ten de ilham almanız, yapabileceğiniz basit pinler var. Hem belki ileride bundan para bile kazanabilirsiniz!

Aklındaki o makineyi alma zamanı gelmedi mi sence de ?

‘’Ah o makine bende olsa neler neler çekerim be!’’ diyenler kulübüne hoş geldin. Yanılıyor musun yoksa daha uygun bir makineyle harikalar mı yaratacaksın göreceğiz. Doğanın sakince dinlendiği bu dönemi kaydetmek istemez misin? Ya da çöp yığını denizlerimizi de çekip birkaç kişiye ders verebilirsin. Yapman gereken tek şey, istediğin fotoğraf makinesini almak ve bir model bulmak. Belki bir ağaç, bir arkadaşın ya da kendin. Keşfettiğin her saniyeyi durdurabilirsin, yapman gereken tek şey sızlanmayı bırakmak ve o parayı verimle kullanmak. Belki de ileride yayınlayacağımız içeriklere ilham olabilirsin, şimdiden teşekkür ediyoruz.

Beni biraz oyala mı diyorsunuz? Puzzle!

Hepimiz bir gün 5000 parçalık o yapbozu bitirmeyi ve eve asmayı hayal ettik değil mi? Sen etmediğini düşünüyorsan birkaç saniye veriyorum hayal etmen için! Evet şimdi herkes bunun hayalini kurduğuna göre koca 3 ayı neden bununla değerlendirmiyoruz? Hele de Instagram hikayelerinde tatil fotoğrafları görüp görüp dertlendiğimiz bu süreçte, sizce de biraz kafa dağıtmaya ihtiyacımız yok mu? İşte bu yüzden, gidemediğimiz tüm mekanların adına bir Venedik görseliyle başlayabilirsin! Tabii bunun için biraz paraya ihtiyacın var ve sen nerede olduğunu biliyorsun.

Bir Antalyalı olarak ben de size Likya’yı anlatmak, Noel Baba Kilisesi’ne gelin demek ve Kekova’nın Kaş’a değil Demre’ye bağlı olduğunu görmeniz için sizi buraya davet etmek isterdim. Ama virüs var gelmeyin. Evde kalın ve uslu uslu gitarınızı tıngırdatın, birkaç yıl sonra Adrasan’da birlikte çalarız. Evde kalın ama hayattan geri kalmayın!