"Bir dil, bir insan." diyerek giriş yapmak istiyorum bugün. Gerek iş hayatımızda gerekse sosyal yaşantımızda büyük bir öneme sahip olan yabancı dil bilmek, özellikle günümüzde artık normal bir olay haline gelmiştir. Bugün sizlerle birlikte öğrenmesi basit olan dillere göz atacağız.

1) İspanyolca

 600 milyondan fazla insanın anadili olan ve yine milyonlarca insanın konuştuğu dillerden biri de İspanyolca. 21 ülkede resmi dil olarak kullanılan İspanyolca en çok Meksika ve Amerika'da konuşuluyor.

 Yazıldığı gibi okunmasının yanı sıra, konuşması ve gramer yapısının da basit olması nedeniyle öğrenilmesi en kolay diller arasında yer alıyor. Ülkemizde dahi üniversitelerde seçmeli olarak öğretilen dillerden biridir.

2) İtalyanca

 Aslında Latin dillerine biraz hakimseniz ve öğrenme isteğiniz de varsa bu dili rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Tek sorunu objelerin cinsiyeti olmasıdır. Özellikle de ingilizce alt yapınız varsa kelimelere daha çabuk aşina olacaksınız. Avrupa'da 70 milyondan fazla insanın konuştuğu bir dil olmasının yanı sıra,çoğu ülkede ana dil olarak kabul edilen dillerden birisidir. Konuşması birazcık zor olsa da yazması kolaydır.

3) İsveççe

 Özellikle Almanca biliyorsanız bu dili çok basit bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ülkemizde bu dil için yeterli kaynak bulmak biraz zor olabilir. Pratik yaparak öğrenmesi daha zevkli olacaktır. Gramer yapısının da kolay olmasından dolayı sizleri bir Çince kadar zorlamayacaktır.

 10 milyondan fazla kişinin anadili olan İsveççe, Finlandiya' da yaşamak veya eğitim görmek gibi fikriniz varsa Fince dışında öğrenmeniz gereken dildir. 

4) Fransızca

 Bu saydıklarım arasında öğrenilmesi nispeten daha zor olanı Fransızca. Yine de biraz aşina olduktan sonra öğrenmesi daha zevkli hale gelecektir. Özellikle konuşması bir tık daha zordur. Bunun yanı sıra bu dilde de kelimelerin cinsiyeti vardır.

 8 tane zamana sahip olan dilin fiilleri de üç ana başlıkta incelenir. Ayrıca konuşurken de estetik bir havaya sahip olan Fransızca, dünyada en çok konuşulan dillerden birisidir.

 Tüm anlattıklarıma rağmen yine de belirtmek istiyorum ki her şey sizin elinizde! Bir şeye ne kadar istekle ve azimle yaklaşırsanız o iş o kadar basit olur.