Arkadaş ortamlarının en keyifli yönlerinden biri ilginç konularla ilgili beyin fırtınası yapmak, farklı fikirlerle karşılaşmaktır. Fakat tabii böyle konuşmaların açılması için de ilginç konularda güncel bilgilere sahip olmak lazım. Dergiler, gazeteler veya bloglar okuyarak yeni şeyler keşfedebiliriz. Ama bizce en eğlenceli yöntem belgesel izlemek. Buyurun birbirinden ilginç belgesellere geçelim.

Take Your Pills

Günümüz rekabet dünyasında tam odaklanma, daha iyi ve daha hızlı olma kulağa oldukça mantıklı geliyor. Adderall gibi ilaçlar da öğrencilere ve sporculara işte bu fırsatı sunuyor. Peki ama bunun bir bedeli yok mu? Hepsi ve daha fazlası bu belgeselde.

The Story of God With Morgan Freeman

 Ünlü aktör Morgan Freeman’ın muhteşem sunumu ve insana huzur veren ses tonu eşliğinde dinlerin insan tarihini nasıl şekillendirdiğini, inançlarımızın bizi birbirimize nasıl bağladığını keşfetmeye ne dersiniz? Yıllardır gizliliğini koruyan en büyük soruların cevaplarına ulaşmayı hedefleyen zihinsel bir seyahat için mutlaka göz atın.

Embrace

 Kilo ver, kırışıklıklarını gizle, selülitlerinle savaş. Hayatımız boyunca bizlere olduğumuz kişiden farklı biri olmak için bir savaş vermemiz tembihleniyor. Peki neden? Bir kadının inanılmaz değişim hikâyesiyle ortaya çıkmış olan bu belgesel size kendinizi sevmeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatacak.

Push

 Zihin kontrol uzmanı Derren Brown, manipülasyonun sınırlarını zorlarken siz de bu kan dondurucu yöntemin gücünün farkına varacaksınız. Bir insan en fazla ne kadar korkunç bir eyleme yönlendirilebilir? Cevabı bu belgeselde.

Human

 60 ülkede 2000'den fazla insanla gerçekleştirilen röportajlardan oluşan muazzam bir belgesel. Herkese aynı sorular soruluyor, fakat tabii ki hikayeler birbirinden ilginç. İnsan olmanın anlamını zihninize kazıyacak güzellikte bir yapım. Sevgi, aile, şiddet, yoksulluk ve sosyal adalet gibi konulara değinen hikayeler sizi derin içsel sorgulamalara sürüklüyor. Yaşamanın hem ne kadar zor hem de ne kadar güzel olduğunun farkına varmak için mutlaka izleyin.