Biliyorum birçoğunuz tek başına kalmanın ya da bir şeyler yapmanın sıkıcı olduğunu düşünüyorsunuz. Hatta tek başına bir şeyler yapan insanları arkadaşı olmayan, ezik tiplermiş gibi algılayanlar bile var aramızda. Durum hiç de öyle değil aslında, arkadaşlarınızla yaptığınız birçok şeyden tek başınıza da ayrı bir tat alabilirsiniz! Sadece çevrenin baskısı ve bize dayatılan doğrular yüzünden istesek de cesaret edemiyoruz ama artık ertelemek yok. Biz başlangıç için güzel seçenekler sunduk, uygulama sırası sizde!

Sinemaya Gidin

 Kendi deneyimlerimden de yola çıkarak söyleyebilirim ki tek başına sinemaya gitmek kesinlikle denenmesi gereken bir şey. Etrafınızda arkadaşlarıyla, sevgilisiyle gelmiş bir sürü insan olabilirken bazen de bomboş salonda tek başınıza izleyebilirsiniz. Hangi filme gideceğinizi seçmek size kalmış, beğenmezseniz de yanınızda başkası olmadığı için istediğiniz zaman çıkabilirsiniz. 

Ufak Kaçamaklar Yapın

 Gelelim bir diğerine. Hepimiz deli dolu planlar yapıp arkadaşlarımızla başka şehirlere gezmelere gidiyoruz tabii ki, bunun yanısıra tek başına gezmek yine birçoğumuza tuhaf görünen bir şey. Ama bir deneyin; istediğiniz an istediğiniz yere gidebildiğinizi, kimseyi beklemek zorunda kalmadığınızı, nerede ne kadar vakit geçirmek istiyorsanız o kadar kaldığınızı düşünün. Bütün plan sizin isteklerinize göre oluşuyor. İşte bunun keyfine hayır diyecek biri yok. Tek başınızayken daha girişken oluyorsunuz; bilmediğiniz bir yere sora sora giderken, insanlarla iki muhabbet ederken de iletişiminiz kuvvetleniyor.

Yemeğe Çıkın

 Biliyorum tek başına yemek yemekten nefret eden hatta birilerini bulana kadar aç kalanlar bile var aramızda ama bu da sanıldığı kadar anormal bir şey değil. Yapacağınız tek şey istediğiniz menüyü seçmek, hazır olduktan sonra güzelce yemek ve hesabı ödeyip mekandan ayrılmak. Yemek yerken bir yandan telefonla uğraşabilir ya da tamamen yemeğinize odaklanıp alacağınız tadın yoğunluğunu artırabilirsiniz.

Yürüyüşe Çıkın

 Çok klasik ama yine de yapmaya çekindiğimiz bir şey de tek başına yürüyüş yapmak. Oysa kulaklığı takıp sakince yürürken kendinizle baş başa kalmak, kafanızın içinde konunun konuyu açması, vakit bulamadığınız bir sürü konu üzerine düşünmek ve sağlıklı kararlar verebilmek için çok güzel bir seçenek.Yapması en basit seçenek de bu olduğundan fazla zaman kaybetmeden tek başınıza bir yürüyüşle başlayabilirsiniz denemeye!

 Aslında sevdiklerimizle yaptığımız birçok şeyi tek başımıza da yapabiliriz. Önemli olan yaptığımız şeylerden ne kadar zevk aldığımız. Sizin de öneriniz ya da eleştirileriniz varsa yorum yaparak bizimle paylaşmayı unutmayın. Hatta bunlardan herhangi birini denedikten sonra hissettiklerinizi de bu yazı altında belirtebilirsiniz! Keyifli denemeler :)