Sınav sistemi değişti! Sadece fiziki olarak da değil, artık üniversiteye giriş sistemindeki ezber bozuluyor! Peki, değişen sistemin sonucu olarak öğrenciler yeni sınava nasıl hazırlanmalı? Bunun birçok cevabı olabilir, biz ise size altın değerinde tavsiyeler vermeye geldik!

  Tam açılımı Eğitim Bilişim Ağı olan EBA, öğrencileri teknoloji ile harmanlayarak daha etkin bir eğitim vermeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda eklenen birçok yenilik ile beraber, üniversite hazırlık öğrencilerine çok değerli fırsatlar sunuyor!

1) E-Kitap

  Müfredatın geçerli olduğu, hali hazırda liselerde okutulmakta olan ders kitaplarını temin etmek hazırlık öğrencileri için zor olabilir. Bunun çözümü olarak EBA, PDF formatında tüm kitapları kütüphanesine ekledi. Kitaplara ulaşmak için tıklayınız.

2) OGM Materyal

  OGM ve EBA ortak projesi ile kitaplar, internet üzerinden etkileşimli hale getirilerek soru havuzları oluşturuldu. İnternet üzerinden test çözmeye yarayan Soru Havuzu; MEB, OGM ve EBA işbirliği ile destekleniyor. Siteye ulaşmak için tıklayınız.

3) Etkileşimli Sözlükler

  Derste işlenen anahtar kelimelerin açıklamalarını grafiksel olarak görmeye yarayan etkileşimli sözlükler, EBA resmi sitesinde Uygulamalar sekmesinde yer alıyor. Öğrencinin anlamadığı bir kelimenin derste kullanıldığı şekli, animasyonlarla desteklenerek daha etkin bir kullanım hedefleniyor. Ayrıca animasyonları izleyen ve konuyu kavrayan öğrenciye mini bir test bile sunuyor! Sözlüklere ulaşmak için tıklayınız.