Dışarıda kar, yağmur yağarken evde zaman geçirmek için belki de en iyi aktivite film izlemek. Bu listedeki çoğu film klasikler arasında fakat birden fazla kez izlenmeyi hak edecek filmler. Kış temalı sıcacık filmler listemize animasyonlarla başlayalım:

1) Karlar Ülkesi - Frozen (2013)

   Artık bir klasik ve çocukların favorisi olsa da hala izlemediyseniz ön yargıyla yaklaşmadan izleyin deriz. Arendelle Krallığı, Karlar Kraliçesi'nin laneti sonrasında ebediyen sürecek bir kış mevsimine mahkum edilmiştir. Kraliçenin kardeşi Anna, Karlar Kraliçesi'ni bulup laneti sona erdirmesini sağlayarak, şehrinde yaşayan insanları eski güzel günlerine döndürmeye karar verir. Masalsı bir yolculuğu çıkan Anna'nın yol arkadaşı ise usta bir dağcı olan Kristoff'tur. Görünürde basit olan bu plan, dağdaki yolculuk ilerledikçe zorlaşmaya başlar. Mitolojik yaratıklar ve büyüler eşliğinde süren yolculuğun her dönemecinde ayrı bir tehlike ortaya çıkar. Yolculuğun asıl zor yanı ise zamanla yarışıyor oldukları gerçeğidir. Kardeşliğin gücünü çok tatlı bir biçimde anlatan bu film, kış günlerinde tekrar tekrar izleyeceğiniz bir animasyon bile olabilir.

2) Buz Devri - Ice Age (2003)

 Beş filmden oluşan serinin ilk filminde buzul çağı anlatılır. Bu çağ artık dünyaya hüküm sürmeye başlamıştır. Bu ıssız ve korkunç dünyada bir başlarına olan zavallı hayvanlar, bir şekilde hayatta kalmanın yollarını aramaktadırlar. Uzun tüylü, kendi halinde bir mamut; karizmatik ve dişli bir kaplan ve muzır bir rakun, nasıl olduysa bu kaos esnasında bir araya gelmişlerdir. Bu üç birbirinden farklı türe mensup hayvanın odağında ise tek bir mevzu vardır: Buldukları küçük bebeği, insanlara ulaştırıp o bebeğin hayatını kurtarmak...

3) Bridget Jones'un Günlüğü (2001)

  Özellikle kız arkadaşlarınızla çok eğlenebileceğiniz bu filmde, artık otuz iki yaşına gelmiş olan Bridget'ın hayatı anlatılır. Halen hayatını rayına oturtamamış, aradığı kişiyi bulamamıştır. Bir şekilde kim olduğunu kendine hatırlatması ve tüm hareketlerini kontrolü altına alabilmesi için bir günlük yazmaya başlar. O noktadan itibaren kendisini aşık olduğu iki erkeğin arasında kararsız bir vaziyette bulur. Bunlardan birisi dürüstlüğüyle ve doğru seçimleriyle göz kamaştıran bir erkektir. Diğeri ise güvenilmez ancak bu nedenle çekici olan bir adamdır. Bridget Jones, ne yapacağını şaşırmıştır. Üç filmlik bir seriden oluşan ve kitabından uyarlama olan bu filmin aslında "Gurur ve Ön Yargı" isimli romandan esinlenilerek yazıldığı bilgisini de ekleyelim.

4) Sil Baştan - Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

 Sil Baştan, ayrıldığı sevgilisinden kalan hatırlarını sildiren bir adamın hikayesini anlatıyor. İki yıl boyunca beraber olduğu sevgilisinden oldukça şaşırtıcı bir haber alan Joel Barish, bir teknolojik deneye katılan sevgilisine ilişkilerini tamamen hafızasından silinmeden hatırlatmaya çalışmaktadır. Yani Barish’in kim olduğunu bile hatırlamamaktadır. Bu gelişme üzerine küplere binen adam, aynı prosedürü kendi üzerinde de gerçekleştirmek ister.
Film, adamın hafızaları silinirken, yaşanılan ilişkiyi gözler önüne serer. Adam da bir kez daha oldukça iyi başlayan ve sonradan tadı kaçan ilişkiyi izler. Fakat zaman geçtikçe ve sıra yaşanılan güzel şeylere gelince, üzerindeki müdaheleyi durdurmak ister. Pişman olmuştur!

5) Makas Eller / Edward Scissorhands (1990)

 Edward Scissorhands’i yaratan mucit, işini tam olarak bitiremeden ölmüş ve Edward’ı makaslardan oluşan elleriyle bırakmak zorunda kalmıştır. Ne yapacağını bilemez halde yaşamaya çalışan genç, Peg Boggs’in onu evine götürmesiyle birlikte topluma karışmaya başlayacaktır. Fakat kimi sürprizler içeren bu buluşma, üzücü olaylara da yol açar. 

 Klasiklerden oluşan bir liste olsa da tekrar tekrar izleyebileceğiniz bu filmlerle size iyi eğlenceler dileriz!