Ülkemizde de virüs vakası olmasıyla yüz yüze eğitimimize yükseköğretim programlarında bahar dönemi boyunca, ilk ve ortaöğretimlerde ise 30 Nisan'a kadar ara verildi. E eğitime ara verildiği için tabii ki durumun ciddiyetinin farkındayız ve dışarı çıkmıyoruz değil mi? 3 haftalık tatilimiz de varken gelişimimize ayırdığımız vaktin yanında biraz da keyiflenelim. Dikkat bağımlılık yapar uyarıları verdiğimiz bol sezonlu dizileri sizin için derledik. Salgına, virüse, okula, sosyalleşmeye keyifli bir ara vermek isteyenler burada toplanıyoruz!

  1. The Big Bang Theory

IMDB 8,1

 Dile kolay 12 yıl, 12 sezon! Hem de muhtemelen her bölümde Sheldon’ın kafasına iki tane vurmak istediğimiz, sussun diye saatlerce ‘’lalalalallalalalala’’ diye bağırabileceğimiz bir seri. Friends karakterleri Ross konuşmaya başlayınca ayaklanırdı ya, ah bir de Sheldon’la tanışsalardı! Ama hayır hayır inanın çok keyifleneceksiniz. Hem de kahkahalar atarken evrenin sırrını keşfedip, birçok bilgi edineceksiniz. Konusuna gelirsek; birkaç bilim insanının hayatına onlardan çok farklı yeni bir kadın girmesiyle başlayan hikaye durum komedisinin en bilgilendiricilerinden! Keyifli seyirler… (Editör Notu: Yazarcığımıza ek olarak ben de bir öneriyle ortama giriyorum: Young Sheldon! TBBT biter bitmez başlansın! Bu Sheldon neden böyle, gelin de bir çocukluğuna inelim!)

  1. How I Met Your Mother

IMDB 8,3

 Evet evet siz her listede görmekten bıkmış olabilirsiniz fakat içimiz rahat etmiyor ne yapalım? Biz de sürekli Friends’le karşılaştırılmasından bıktık, ikisinin de arkadaşlıklar üzerine güzel iki yapım olduğunu kabul edemez miyiz artık? Hem hiç mi Friends’i bitirdikten sonra aynı dostluğu istediğiniz yeni bir dizi aramadınız? O zaman tam da size göre bir dizimiz var! 9 sezon boyunca yer yer kahkaha atıp çokça sinirleneceksiniz. Kime sinirleneceğinizi söylemek istemiyorum ama bu dizide kadınların erkekleri üzdüğünün garantisini verebiliriz! Spoiler’ı da saldığımıza göre, konumuza dönelim.
 2030 yılında Ted’in evine konuk oluyoruz, çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatıyor; hem de 9 sezon boyunca! Ama konu anneye gelinceye kadar neler neler. 5 arkadaşın 20li yaşlarda başlayan hikayesini dinliyoruz. Bizi bu hikayeden mahrum bırakmayan Ted Mosby, teşekkürler…

  1. 2 Broke Girls

 IMDB 6,7

 Evlerden çıkıyoruz şimdi de bir kafeye geliyoruz! Korkmayın en kısa zamanda eve de döneceğiz ama onları sarı kırmızı garson kıyafetleriyle anmazsak olmaz. 6 sezon Max ve Caroline’ın hayallerine konuk oluyoruz desek yeridir tabii. Aynı kafede çalışmaya başlayan ve zıt karakterlerine rağmen güzel bir arkadaşlık kuran Max ve Caroline’ın başına tabii ki gelmeyen kalmaz. İki delinin biraz kırık hikayesi! Hangi anlamda kırık olduğuna siz karar verin…

  1. Friends

IMDB 9,0

 Öyle bir yapım yaptılar ki, esinlenilerek yapılan dizisi bile çok tuttu! Şaka şaka, How I Met Your Mother’ın yeri her zaman ayrı. Friends’i birçoğunuz izledi, izlemeyenler de Instagram’a düşen sahnelerini izledi. Ama müjdeli haberin üstüne zihinleri tazelemenin tam zamanı! Geçtiğimiz günlerde ‘’It’s happening…’’ notuyla yıldızlarımızdan geldi haber, bir özel bölümümüz olacak!
Monica, Chandler, Joey, Phoebe, Ross… Kendi hallerinde hayatları devam ederken, Central Perk’e bir gelin girer. Ve somut olarak 10 yıl fakat birçoğumuzun hayallerine, fikirlerine yön veren dizi başlıyor. Rachel’ın da gruba dahil olmasıyla masör, paleontolog, oyuncu, garson, aşçı ve mesleğini bilmediğimiz kişinin apartmanına konuk oluyoruz. Ve son misafirliğimizi de dört gözle beklemeye devam ediyoruz!

  1. Two and a Half Men

IMDB 7,1

 Tek bir bölüm bile izlediyseniz şimdiden kulağınıza müziği gelmiş olmalı! Men men men men, manly men men men… Tamam tamam hemen şimdi diziyi açarsanız muhtemelen aklınızdan gider. Two and a Half Men iki kardeşin ve bir çocuğun hikayesini ele alıyor. 3 ayrı erkeğin yaşamlarına konuk oluyoruz ama pardon! 2 erkeğin ve bir yere kadar bir çocuğun. Eşinden ayrılan Alan, kardeşi Charlie’nin yanına taşınıyor; oğlu Jake’in de arada sırada yanlarına gelmesiyle ortalık karışıyor. 12 sezon boyunca Jake büyürken, Alan ve Charlie’nin büyüyüp büyüyemediğini sorguladığınız bir komediye hazır mısınız? E alalım o zaman yorumlara Half’ın kim olduğunu!

 Bol sezon, bol boş vakit, bol kahkaha, biraz da yağsız tuzsuz patlamış mısır! E o zaman çabuk olun daha 12 sezon var!