Lisede aynı kıyafetlerle okula giderdik, makyaj yapmanın bir sınırı vardı ama üniversitede bunların hiçbiri olmayınca kim ne giymiş ne takmış nasıl makyaj yapmış karışılmayınca sudan çıkmış balığa dönmüş gibi ne giyeceğimize, nasıl bir makyaj yapacağımıza karar veremediğimiz günler birbiri ardını kovalayıp durmaya başlıyor. Hele bir de dizilerdeki şişirilmiş üniversite hayatlarını görünce güzel olacağız derken gelinin kız kardeşine dönüyoruz maalesef. Korkmayın! Üniversite hayatı sizin için yeni başlıyor ve ben de henüz başındayken birkaç mucizevi tüyoyla sizleri bu korkunç duruma düşmekten kurtarmaya geldim. Bu yazıdan sonra dolabınızda ufak çaplı değişikliklere gidebilirsiniz benden söylemesi!

1) Sade Kombinler

   Topuklu giymek şık kombinler yapmak her ne kadar kendimizi hoş hissettirse de kabul edelim üniversite her gün bu kombinlerle gidebileceğimiz bir ortam değil. Zira saatlerce amfilerde oturup not tuttuğumuzu düşününce içinde en rahat edebileceğimiz kiyafetleri giymek yapabileceğimiz en mantıklı adım olacaktır. Bir t-shirt ile bir kot pantolon altına da spor ayakkabı gününüzü kurtarabileceğiniz hem rahat hem de ufak detaylandırmalarla istediğiniz görünümü elde edebileceğiniz en kolay kombinlerden biri ve emin olun yılın yarısını bu kombinle geçireceksiniz.

2) Doğal Makyaj 

   Artık havuza bile suya dayanıklı makyajlarla girebildiğimiz bir dünyada makyajsız hiçbir yere gidilemezmiş çok çirkin olurmuşuz gibi hissetmeye başladık ama işin aslına bakacak olursak makyajı bu kadar da gözümüzde büyütüp güzelliğimizin olmazsa olmazıymış gibi görmemek gerekiyor. Cildimize verdiği zararları da düşününce dozunda kullanmaya alışmak en doğru karar olsa gerek. Günlük kullanım için kirpiklerimize birazcık rimel, yüzümüze hafif bir aydınlık vermesi için biraz highlighter ve dudak rengimize yakın tonlarda süreceğimiz ruj, anında doğal görünümü yakalamanızı sağlayacaktır emin olun. 

3) Pratik Saç Modelleri

   Öğrenci olduğumuzu düşününce kuaföre her gün her gün gitmeye para dayanmayacağını biliyoruz zaten ama artık düğün maşalarına saatlerce düzleştirmelere de gerek yok. Hem saçınıza zarar vermeden hem de hoş ve doğal bir görünüm elde etmek için yapacağınız birkaç model sizi kuaförden çıkmış kadar bakımlı gösterebilir. Saçlarınızı geceden örüp sabah açtıktan sonra bir tarak yardımıyla dalgaları dağıtmak ya da hiç açmadan o dağınık örgülü halinizi ufaktan düzeltip çıkmak, internetten bulduğunuz doğal topuz modellerini denemek bazen üstten öylece toplamak bile günü kurtarmanıza yardımcı olacaktır.

 

4) Olmazsa Olmaz Takılar

   Kabul edelim her kombine uyan bazen spor bazen şık bazen salaş görünüm elde etmenizi sağlayan en mükemmel parçalardan biri saat. Bu yüzden saatin size her kombininizde ayrı bir hava katacağını ve kombininizi tamamlayacağını söylememe gerek bile yok ama birazcık daha takıştırayım çok sade oldu diyorsanız doğal taşlı kolyelerle yüzüklerle ya da iki üç tane bileklikle kendinizi şımartabilirsiniz. 

   Bütün bu tüyolarla bazen cool bazen spor bazen şık bazen de salaş bir görünüm elde edebilirsiniz ama eğer o gün içinizden gelinin kız kardeşi gibi görünmek geçiyorsa çekinmeyin ve giyinin, boyanın, takın takıştırın. Önemli olan içinde iyi hissettiğiniz kıyafetleri giymek, mutlu olmak..