Sinema ve tiyatro hayatın olmazsa olmazlarından. Bu yüzden ayda en az bir defa sinemaya gitmek veya tiyatro izlemek insanın ruhunu dinlendirir. Sizler için 5 Ekim'de vizyona giren filmleri yazdık.

 

1) Babamın Ceketi

   Baş kahramanımız Ferhat, kız arkadaşı Aslıhan’la evlenme planları yapar fakat bunun için önce bir iş bulup çalışmalı ve para kazanmalıdır. Aslıhan’ın babasının sağlık sorunları başlayınca, kızının bir an önce evlenmesini ister. Bu durumla iyice çıkmaza giren Ferhat’ın en büyük destekçisi babası İbrahim olur. Bir yandan babası bir yandan kendisi iş bulmaya çalışırken başına gelenler ve yaşadığı maceraların anlatıldığı bir film.

Tür: Komedi

Süre: 99 Dakika

 

2) Aydede

   Küçük yaşta babasını kaybetmiş Bekir, annesi Rabia ve dedesi İlyas ile birlikte yaşamaktadır. İlyas vefat edince, üzülmemesi için Bekir'e dedesinin öldükten sonra Ay'a gidip, Aydede olduğu söylenir. Bekir televizyonda gördüğü Badi filmindeki gibi, bir bisiklet alıp Ay'a uçmayı ve dedesini görmeyi düşler.

Tür: Dram

Süre: 97 Dakika

 

3) Johnny English Tekrar İş Başında

   En iyi ajanımız Johnny English tekrar sahada. Film, siber bir saldırının, aktif gizli ajanların kimliklerini ortaya çıkarması ve Johnny English'in gizli servisin son umudu olarak görev almasıyla başlıyor. Emeklilikten geri çağrılan English, baş hacker'ı bulma göreviyle maceraya geri dönüyor.

Tür: Macera

Süre: 88 Dakika

 

4) Venom: Zehirli Öfke

   Marvel severleri buraya alalım. Eddie Brock adında bir muhabir, sevgilisinin çalıştığı araştırma firmasının sahibini gözlemlemektedir. Kötü niyetli firma sahibini haber yapmak isteyen Eddie, firmanın simbiyoz halde yaşayabilen ve adrenalinle beslenen uzaylı bir organizma geliştirdiğini ve insan deneklerle birleştirmeye çalıştığını öğrenir. Sıradaki deneğin kendisi olduğunu fark ettiğinde artık çok geçtir.

Tür: Aksiyon

Süre: 112 Dakika

 

 5) El Royale'de Zor Zamanlar

   7 farklı insanın bir otelde bir araya gelmesini anlatan filmde herkesin sakladığı ve geçmişe gömdüğü sırların bir bir ortaya dökülmesiyle yaşananlar anlatılıyor.

Tür: Polisiye Gerilim

 

6) Yol Arkadaşım 2

   Serinin 2. Filminde kahramanlarımız yine yollara düşüyor. Onur sevmediği eski işine dönmeyi düşündüğünde Şeref onun için süprizli bir turne arar. Yolculuklarında macera, komedi ve aşk eksik olmaz.

Tür: Komedi

 

7) Kings

   Film gerçek bir olaydan uyarlanmıştır. Sokak çocuklarına karşı zaafı olan Millie yalnız bir annedir. Sekiz çocukla birlikte yaşayan Millie bir yenisini daha eve getirir. Irksal gerilimin yoğunlukla hissedildiği bu filmde Millie’nin yaşadıklarını göreceğiz.

Tür: Dram

 

 

8) Mirasçılar

   Film, zorluklar ile mücadele etmeye çalışan iki kadının hikayesini konu ediyor. Chela ve Chiquita uzun yıllar birlikte olan bir çifttir. Maddi sıkıntılar yaşayan çift, eşyalarını satmaya başlar. Fakat borçlar ödenemediğinde Chiquita hapishaneye girmek zorunda kalır. Chela, artık yapayalnızdır ve hayatını kendi geçindirmek zorundadır. Para kazanma çabasını ve yaşadıklarını sinema perdesinde göreceğiz.

Tür: Dram