Pandalık mı dediğinizi duyar gibiyim. Pandaların tembellik sanatının ustaları olduğunu bilmeyeniniz var mı? Varsa şöyle kısaca özetliyeyim, pandalar genellikle çok fazla hareket etmezler ettiklerinde ise, bu genellikle bir şeyler yemek için olur. Ama bunun yanında çok tatlı ve şekerlerdir. Siz de bir o kadar tatlısınız eminim ama bu yaz tatilinin son zamanlarını yatarak geçirdiğiniz gerçeğini değiştirmiyor bir nevi panda gibisiniz gelin şu tatilin son zamanlarını nasıl geçirebiliriz bir bakalım.

 

1) Okuyun

    Sen de herkes gibi kitap oku, ders çalış diye başlayacak mısın? Demeyin hemen. Aranızda Türk Edebiyatı ve Dünya Edebiyatından psikoloji, aksiyon, bilim kurgu, macera ve tarih romanlarından  birçok kitap ve yazarı seven arkadaşlarımız vardır. Ben birazcık bu grubun dışındaki kitap okumayan bu zamana kadar kitapla arasına mesafe koyan arkadaşlarımıza hitap etmek istiyorum. Çizgi roman okuyun Deadpool, Spiderman, Flash, Batman, Justice League gibi sizi heyecanlandıracak ve okurken keyif alacağınız çizgi romanları önerebilirim bunun yanında nostaljik çizgi roman sevebilecekleriniz için Teksas, Tommiks, Zagor, Tenten gibi çizgi romanlarda ilginizi çekebilir tabii bakmanızı tavsiye ederim.

 

2) Gezin

   Gezin dediysem alışveriş mağazalarında sabahtan akşama gezmelerden bahsetmiyorum evet arada bunları da yapabiliriz yapmalıyız da ama bence bisikletle yapacağımız şehir turu bize daha iyi gelebilir ya da sabah veya akşam kulaklığımızı takarak yaptığımız yürüyüşler. Şehrimizde gezilecek yerler varsa ailemizle buraları gezerek yeni yeni anılar oluşturabiliriz ya da bu sıcak havaları arkadaşlarımızla piknik yaparak geçirebiliriz .

 

3) Eğlenin

   Eğlenin diyorum ama bilgisayar başında geçirdiğiniz Pub-G, LOL, CS oyunlarından veya elimizden düşmeyen telefonlardaki mobil oyunlarla olan eğlencenizden bahsetmiyorum tabii ki de. Eğlenmekle bahsettiğim en sevdiğiniz arkadaş grubuyla yaptığınız voleybol, hentbol, basketbol veya futbol maçı olabilir bowling onayabilirsiniz ya da kiminizin mükemmel ama kiminizin tek şarkılık bile kaldırılmayacak sesleriyle karaoke gecesi yapabilirsiniz ya da aranızda grup oluşturarak yapacağınız bir paintball hepinize iyi gelebilir.

 

4) Çalışmayı Unutmayın

   Bunu demezsem olmazdı. Yaz tatilinde ne çalışması diyorsunuz biliyorum ama inanın ileride daha rahat bir hayat geçirmek için bugün ayırdığınız vakitten pişman olmayacaksınız. O yüzden çalışın. Ve asla pes etmeyin.