Yaza az kalmışken kimimiz kilo vermenin kimimiz de sıkılaşmanın peşinde. Sınava hazırlanırken, zamanımız yokken nasıl kilo vereceğiz? 2 ayda nasıl değişiriz? İşte sorularının cevabı için birkaç küçük yöntemimiz var, okumaya devam et!

1) Şekere Elveda! 

 Şekersiz yaşamak, her şeyin içinde şeker bulunurken pek mümkün olmuyor maalesef. Ama imkansız mı? Tabii ki de hayır. Zor görünmesine bakma, kolay aslında. Çünkü şekeri bırak derken yapay şekerden bahsediyorum. Yoksa glikoz olmadan beynimiz nasıl çalışır? Bu yüzden doğal şekeri yeteri kadar almaya çalışmalıyız.

2) Susuz Olmaz

 Su vücuttaki fazla ödemin atılmasında önemli bir faktör. Su içmeyi unutuyorum diyorsan eğer küçük şişeleri gözünün önüne koymak veya küçük su mataraları almak güzel bir çözüm olabilir.

3) Fazla Hareket

 Bu zamanda her yere arabayla gidiliyor ki bu da hareketsiz yaşam demek. Hareketsiz yaşam sadece kilo alma sebebi değil, sağlıksız bir vücudu da beraberinde getiriyor. Kalp/damar hastalıkları başta olmak üzere bir sürü hastalığa da sebep oluyor. O yüzden ne yapıyoruz? Bir durak önce inip yürümeye, asansör değil merdiven kullanmaya çalışıyoruz.

4) Küçük Tabak ve Küçük Kaşık/Çatal! 

 Yemeklerimizi koyarken tabaklarımız dolana kadar koyuyoruz. Koyduklarımızı da bitirmemiz gerekince koca bir tabak yemek midede!  Ama önemli bir nokta var ki midemizden önce gözümüz doysun, beğensin ki midemiz de memnun kalsın. Küçük tabağı dolduralım, daha az yemiş olacağız ama tabak dolu olunca gözümüz baştan doyacak. Küçük çatal kullanırken büyük çatalla yediğimizden daha az yiyoruz ama daha çok ağzımıza götürüyoruz. Daha fazla çiğnediğimiz için de daha çok doymuş oluyoruz.

 Bunları uygularken 21 günün alışkanlık süresi olduğunu da söyleyeyim. Yani bunları 21 gün boyunca hiç fire vermeden yaparsan bunlar artık senin için bir alışkanlık olacak. Yurda gitmeden, yaz gelmeden, denize girmeden güzelce bir arınalım bakalım :)