Her gelen yeni yıl yeni başlangıçlar demek aslında. Hepimizi heyecanlandıran, etraftaki güzel süslemelerle mutlu olduğumuz, bunların yanında karın da yağmasıyla iyice güzel geçecek bir dönem. Herkesin sevdiği bu yeni yılda küçük bir hediyeyle sevdiklerinizin yüzünü güldürebilirsiniz. Sizler için bu küçük hediye fikirlerini yazdık.

1)Yılbaşı Kurabiyeleri

  Okulda arkadaşlarınıza ya da sevdiklerinize küçük kağıt paketler hazırlayıp içine koyarak verebilirsiniz. Bunun için kırmızı bir karton ve yeşil fon kağıdı yeterli aslında. Daha çok süsleme isterseniz üzerine kamış, yılbaşı çorabı gibi fikirler ekleyebilir, sevdiklerinize birkaç cümlelik yeni yıl dileklerinizi yazabilirsiniz. Yılbaşı kurabiyesi için güzel kalıplar alabilirsiniz. Malzemeleri kısaca yazmak gerekirse; yumurta, un, kabartma tozu, şeker, tereyağı, zencefil ve tarçın. Zaten yılbaşı kurabiyesinin o özel tadını veren tarçın ve zencefildir.

2)Yeni Yıl Dilekleri

  Özellikle uzakta olan sevdiklerimizin özel günlerini kuru mesajlarla kutlar olduk. Gelin bu yılbaşı güzel sürprizler yapalım, eskilere dönüp kartpostal ya da mektup gönderelim. Hem daha kalıcı hem de somut bir şey olsun ellerinde. Zarfı kendiniz hazırlayın, içine güzel cümleler yazın. Karşınızdaki sizin ona verdiğiniz değeri görünce mutlu olsun. Tek bir yazı göndermem derseniz, zarfın içine sığabilecek küçük bir yeni yıl anahtarlığı ya da hoşlanabileceğini düşündüğünüz küçük bir hediye koyabilirsiniz.

3)Yeni Yıl Kutuları

  Tek bir hediye almayı sevmeyenlerdenseniz bu fikir tam size göre. Dışarıda satılan özel kutulardan alabilir ya da kutuyu da yine kendiniz yapabilirsiniz. Bunu tamamen hayal gücünüze bırakıyorum. Kutuyu hazırladıktan sonra içine beğeneceğini düşündüğünüz küçük küçük her şeyi koyabilirsiniz. Örnek olarak; kız bir arkadaşınıza yapacaksanız bu hediyenin içine yılbaşı küpeleri, birkaç tane çikolata, eğer varsa küçük boyutta birkaç tane fotoğrafınız, yılbaşı şapkası, şekilli şekerlemeler koyabilirsiniz.

4)Dilek Kavanozu

  Çok fazla para harcamak istemiyorsanız bu fikri deneyebilirsiniz. Gerekli olan şeyler kavanoz ve küçük boyutta kağıtlar. İstediğiniz renk ve şekilde, tamamen kendi zevkinize göre kağıtlar alabilirsiniz. Sonra 365 tane dileği yazmak size kalıyor. Karşınızdakini mutlu edeceğiniz ve her gün o kavanozdan bir dilek çekerek güne başlayacağı bir yıl hediye etmiş oluyorsunuz.

Benim aklımda olan fikirler bunlardı. Sizin de güzel fikirleriniz varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. Yeni yılınız şimdiden kutlu olsun!