YKS için artık geri sayım başladı. Son 100'e girdik ve hepimiz, sınava girecek olanlar için çok heyecanlıyız. Eminim sen de öylesindir. Son 100 günü en güzel şekilde, en verimli şekilde değerlendirmelisin ki hedefine ulaşabilesin. Peki son çalışma günlerini nasıl güzel değerlendirebilirsin?

Deneme Çöz!

 Haftada 1 tane AYT, 1 tane de TYT olmak üzere ikişer deneme çözmelisin ki eksiklerini iyice gör ve ona göre çalış. Deneme çözmek, sınav gününde heyecanını az da olsa alıyor. Stratejiler geliştirebiliyorsun; zaman, net artırma, seçeneklerden gitme... O yüzden denemeleri ihmal etme. 

Düzenli Tekrarları Küçümseme

 Günlük, haftalık, aylık tekrarlar konuları unutmanı engelleyecektir. Denemelerde daha iyi net yapıp moralinin bozulmasını engeller. Bunların yanında bilgilerini taze tutar. Unutma, küçük tekrarlarını sabah kalkar kalkmaz ve gece yatmadan yaparsan daha çok aklında kalır. 

Telefonu, Bilgisayarı Azalt

 Telefon gibi teknolojik aletler, günümüz çağında özellikle telefon, çok zamanımızı harcıyor. Sabah oturuyoruz, kafamızı kaldırdığımızda akşam oluyor. Zamanın nasıl geçtiğini öyle anlamıyoruz ki... O yüzden bu zamanlarda biraz daha azaltmalısın ki elenme. 

Baskıları Görmezden Gel

 Biliyorum belki en zoru bu madde. Çünkü telefonu eline aldığında 'Bırak onu da ders çalış.', 'Kazanamazsan ne yapacaksın?' gibi bir sürü ''baskı" içeren cümle kuruyorlar. Sanki hiç çalışmıyormuşsun gibi... O yüzden bunlara kulaklarını tıka. Unutma dinlenmek de çalışmaya dahil. Nasıl ki uyumadan yaşayamazsın, dinlenmeden de ders çalışamazsın. Kendine odaklan, isteklerine odaklan ve yolunda yürümeye hatta artık koşmaya devam et.

 Günlük çalışmalarını da sakın aksatma. Havalar ısınmaya başladı diye kendini salma. Biraz da dişini sıktıktan sonra herkes çalışırken sen gezip havuz fotoğraflarını paylaşırsın. Gittiğin üniversiteden kahve fotoğraflarını da görmeyi çok isteriz ayrıca :)
 Asla pes etmeden başarılara koşman dileğiyle❤