1. ​​​​​​ Dünyadan Sesler

 Muhtemelen müzik kanalı deyince aklımıza ilk gelen kanal Dünyadan Sesler oluyor. Onlar dünyanın radyosu gibi, arabanızla yola çıktığınız anda hangi ülkeye denk geleceğiniz belli olmaz. Yıllar önce duyduğunuz ve kulağınıza geldiğinde ‘’İşte buydu!’’ diyeceğiniz tüm şarkılar da bu kanalda. Dünya müziğinden geri kalmak istemiyorsanız, ortamlarda müzikten bahsetmek istiyorsanız tam sizlik kanal!

  1.  Sofar Sounds

 Gizli ev konserlerine hoş geldiniz! Sofar; Londra’da başlayan, keşfedilmemiş sanatçıların keşfedilmiş evlerde konser verdiği bir oluşum. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız ayda bir kere katılabilirsiniz. Müziğinizi insanlara duyurmak istiyorsanız, sadece müzik dinlemek istiyorsanız ya da evimde herkesi ağırlayabilirim diyorsanız Sofar’a siz de başvurmalısınız. Eğer başvuramıyorsanız da bu gizli ev konserlerini dinleyebilirsiniz. İki yıl sonra ‘’Biz önceden de buradaydık, Ezel’den gelmedik!’’ demek istiyorsanız da yakın takibe almalısınız. Çünkü Sofar’a gelen albüm çıkarıyor, bizden söylemesi!

  1.  Keşfet FM

 Ben artık çok sıkıldım, her müziği tanıdım diyenlerdenseniz de burası tam sizlik. Bu şarkılar radyoda çalmaz, dizilerde ise hiç göremezsiniz! Keşfedilmemiş sanatçıları herkesten önce keşfetmek ve ortamlarda ‘’Bir ses keşfetmişim, yok böyle bir şey!’’ demek istiyorsanız da yolunuz belli. Kolay gelsin o zaman!

  1.  Art Music Channel

 Sadece müziği değil, aynı zamanda müzik türlerini de mi keşfetmek istiyorsunuz? Bir de bunları paket halinde görüp, döndürüp döndürüp çalmak mı istiyorsunuz? Art Music Channel ayağınıza geldi! Etnik, Caz, Reggae, Country ve Folk… Siz de müzik türlerini ayırt etmekte zorlanıyorsanız ve keşifler yapmak istiyorsanız, müdavimi olacağınız bir kanal daha!

  1.  Anatolian Rock Revival Project

 Ustamız Cem Karaca’nın yokluğunu bir türlü dolduramıyoruz, Barış Manço’yu çok özlüyoruz. Biri de çıkıp Anadolu Rock ezgileriyle müzik yapmıyor ki 2019’da. Ama sağ olsunlar babalarımız zamanında o kadar çok yapmışlar ki, dinledikçe yenisi çıkıyor. İşte Anatolian Rock Revival Project’in amacı da 1960’lı yıllarda söylenen şarkıları tarihin tozlu sayfalarından çıkartıp bize sunmak. İçinde dinlediğiniz, özlediğiniz ya da dinleyince şaşıracağınız o kadar çok parça olacak ki. Bir plaktan çalıyormuşçasına dinleyip eskileri yad etmek istiyorsanız da bu onurlu görevi Anatolian Rock Revival Project üstlenmiş. Ustalarımızı saygıyla anıp, onları dinlememizi sağladıkları için de teşekkür ediyoruz.

 Bir mekanı, anı ya da geçmişi müzikle değiştirebilirsiniz. Üniversiteyi bitirdikten sonra, bir müziği duyduğunuzda o zamanları hatırlayacaksınız. İşte bu yüzden dinlediğiniz müziği dikkatli seçin. Hiçbir anınızı da müziksiz geçirmeyin çünkü hafızamız bazen görüntüyle değil sesle çalışıyor. Dinleyin ve kaydedin!