Her öğrencinin yolu bir kere de olsa öğrenci yurdundan geçmiştir diye düşünüyoruz. Yurt hayatının eğlenceli olduğu kadar zorlayıcı yanları da var elbet. Biz de bunları sizin için derledik. Keyifli okumalar!

1) Hayattaki Tek Amacınız Bulaşık Yıkamak Olur

 Yurtta kalanlar bilirler, o küçücük odada kaç kişi kalınırsa kalınsın bulaşık sırasının size gelme hızı 5 saniyedir. Normal şartlarda düşünüldüğünde 3 kişi kalınan bir yurtta sıranın size gelmesi o kadar da kısa sürmemeli. Ama nasıl oluyor bilinmez, kendinizi hep o limon kokulu köpüklerin arasında buluverirsiniz.

2) Dolapta Son Kalan Salamı Kimin Yediği Tam Bir Muammadır

 Bugün salam olur yarın başka bir şey ama sorun hep aynı. Yurtlarda tam ihtiyacın olduğu anda her şeyin bittiğini ya da kaybolduğunu biliyor muydun? Tabii ki biliyordun. Biz de tam olarak bundan bahsediyoruz. Ama dolaptaki son çikolatayı bari yemeselerdi değil mi? Vallahi yemeselerdi. Neyse sağlık olsun. Sen iyisi mi oda arkadaşlarının zulalarına bir göz at.

3) Ranza Sohbetlerinin Yerini Hiçbir Şey Tutmaz

 Evet evet o tavana bakılarak edilen sohbetlerden bahsediyorum. Uyku öncesi her gece birinin aklına bir şey düşer ve konu başlar. Konu sakız gibi uzadıktan, hayaller kurulduktan sonra bir kişi uykuya yenik düşer. İnanın bana o ranza sohbetlerinin yerini hiçbir şey tutmaz. Kıymetini bilin.

4) Eşyalarınızı Dolaplara Sığdırmaya Çalışırken Üstün Yetenekleriniz Ortaya Çıkar

 Evet, bu tamamen bir keşif süreci. Yurt dolaplarının boyutu ne olursa olsun biz öğrenciler için tam anlamıyla eşyalarımızı sığdırmak mümkün olmuyor. Eşyaları sığdırma süreci ise şöyle işler:

1) Dolapların küçüklüğünden ve eşyaların fazlalığından yakınma

2) Değişik katlama stilleri keşfetme

3) Mola adı altında minik ağlama krizleri

4) ''Nasıl sığdırdım ama!'' deyip kendinle gurur duyma

5) 1 hafta içinde kıyafetleri zar zor sığdırğınız o dolabın önüne geçip ''Giyecek hiçbir şeyim yok'' deme

5) Sessiz Ortamda Ders Çalışmayı Özlersin

 Şaka değil. İnsan ders çalışmayı özleyebilir. ''Şöyle sessiz bir ortam olsa da ders çalışsam.'' cümlesini ilk kuracağınız yerdir öğrenci yurdu. Evimizde bulduğumuz rahat çalışma ortamının kıymetini bilemedik hiçbirimiz. Neyse bize yine kütüphane yolları gözüktü. ADIOS!