1-İlk senende mi bu okulu kazandın? Hatırlıyorsan ya da söylemek istersen YGS/LYS sıralamanı öğrenebilir miyiz?


Hayır ilk senemde kazanmadım ama puanım ilk senemde de bu bölüme tutuyordu. Yarı bursluyum. İlk senemde gitmememin sebebi daha iyisini yapıp istediğim bölümü kazanabileceğimi düşünmemdi fakat ben sayısalcıydım istediğim bölüm sözeldi. İkinci senemde de kazanamadım. Tam olarak sıralamamı hatırlamıyorum ama 240 bin civarıydı.


2-Seçtiğin bölüm senin hayalin miydi? Bu bölümü seçmende herhangi bir aile/çevre baskısı var mıydı?


Hayalim değildi. Gastronomi okumak isterdim ama kazanamadım. Tekrar hazırlanmaya da psikolojim el vermezdi. Öyle olunca ailemle özel okulların burslarını araştırıp, bir bölüm seçtik. İstemiyordum ama yapabileceğimin en iyisi buydu. Şimdi son sınıfım, bitti sayılır.


3-Bu bölümün iş imkanları neler? Ya da sen bitirdikten sonra ne hedefliyorsun?


Tabi ki atanmayı hedefliyorum. Özel sektörde bizim bölümümüz biraz sıkıntılı. Radyasyon izinlerimiz ve günlük dozumuz göz ardı ediliyor. Ayrıca yeni mezunların da iş bulması biraz sıkıntı. Mr(emar)ı iyi öğrenmek gerekiyor.


4-Senin bölümün için onlarca üniversite varken neden şu anda okuduğun okulu seçtin?


İlk tercihim tam burslu gelecek okullardı. Ama puanlarla tutan tam burslu bölümlerin hiç biri gelmedi çünkü önemli olan sıralama. Sıralama tutmayınca puanın bir anlamı kalmıyor. Sonra aynı şekilde yarı bursluları yazmıştım. Avrupa yakasındaki bir kaç okul daha vardı listemde ama iyi ki Beykent olmuş.


5-Yurtta mı kalıyorsun, okula ulaşımın nasıl?


Teyzemin yanında yaşıyorum. Avcılarda. Metrobüsle 20 dakika sürüyor metrobüs git-geli de katarsak 30 dk da okuldayım.


6-Okulunda bölümünle ilgili yeterli eğitim/seminer mevcut mu?


Hocalarım seminerler için çok fazla uğraşıyorlar. Mevcut diyebilirim. Hatta bu sene adım adım tıbbi görüntüleme teknikleri sempozyumunun da birincisini gerçekleştirip bölümle ilgili bir çok önemli insan getirdiler. Hepsine katılıyorum.


7-Sence sosyal olarak yeterli bir yerde mi okuyorsun? Yeterince kulüp/proje faaliyeti var mı?


Var. Okul reklamı gibi oldu ama okulum kulüp konusunda da başarılı. Tiyatro kulübü, dans kulübü, gastronomi kulübü benim katıldıklarımdı ve çok eğlencelilerdi.


8-Okuduğun bölümün ya da okulun zorlukları neler? Üst sınıflarda yaşayacakların hakkında bir bilgin var mı?


ANOTOMİ. 2 senedir geçemedim şimdi üç ders sınavına gireceğim. Okulumun zorluğu ise bütünleme sınavı olmayışı. Üç ders sınavında ise para isteyişleri. Ama çok para.


9-Eğitimcilerin ilgi düzeyi nasıl? Zorlayan mı yoksa öğreten/yardımcı olan kişiler mi?


Kesinlikle zorlayan ya da yardımcı diyemem. Çünkü bir öğretim görevlimiz inatla bizi bırakmak için uğraştı. Çan sistemi var bizim okulda. Sınıf ortalamasıyla geçme notu belirleniyor. Ama koşullu açmadı falan filan. Bir de şeker gibi, bizi seminerden seminere sürükleyen hocalarımız vardı. Hepsi mevcut yani.


10-Okulunun yurtdışı imkanlarıyla ilgili bildiğin birkaç şey varsa bizimle paylaşır mısın?


Ön lisans olduğum için gidemiyordum, araştırmadım o yüzden.


11-Okulun, bölümün için sana yeteri düzeyde çalışma/staj imkanı sunuyor mu? Yoksa okul bittikten sonra her şey size mi kalıyor?


Staj ayarlıyor. İkinci sınıf ikinci dönemde.


12-İyi ve duyulmuş bir üniversiteyi ilk hedef olarak alıp ilk tercihin olmayacak bir bölüme gitmek mi yoksa aslında hayalin olan bölüm için daha sıradan bir üniversite seçmek mi? Neden böyle düşünüyorsun?


Hayalin olan bir bölüm tabi ki. Bütün hayatın boyunca yapacağın bir iş sonuçta. Sevmediğin bölümü sörf üniversite yüzünden seçmemelisin. Ben şu an hayatım boyunca röntgen çekeceğim mesela. Kötü .


13-Okulun ve bölümün hakkında sınava hazırlanan öğrencilere birkaç tavsiye verebilir misin?


Bir tuşa basmıyoruz sadece, zor yani. O hayalle gelmesinler. Bi de radyasyon boyutu var işin. Tavsiyem okulumun bir başka bölümünü tercih etmeleri olur. Burs imkanları, kulüpleri, etkinlikleri gayet iyi.

Hemen bölümüne girebilmek için ihtiyacın olan puanı hesaplamak için buraya tıkla!