1-İlk senende mi bu okulu kazandın? Hatırlıyorsan ya da söylemek istersen YGS/LYS sıralamanı öğrenebilir miyiz?


Evet, ilk senemde kazandım. YGS ile girdim ve sadece tercih bursuna (%30) sahibim. Sıralamı tam hatırlayamıyorum ama 200 binlerdeydi.


2-Seçtiğin bölüm senin hayalin miydi? Bu bölümü seçmende herhangi bir aile/çevre baskısı var mıydı?


11. sınıftan beri hayalimdi ve herhangi bir aile baskısı olmadı. 


3-Bu bölümün iş imkanları neler? Ya da sen bitirdikten sonra ne hedefliyorsun?


FTR atamaları genel olarak az, daha çok özelde iş imkanı olduğunu düşünüyorum. Ben daha çok yüksek lisansımı sürdürerek okulda kalmakistiyorum. Bunun dışında ortopedik rehabilitasyon üstünde de durma hedeflerim var. 


4-Senin bölümün için onlarca üniversite varken neden şu anda okuduğun okulu seçtin?


Üniversite sınavına hazırlanırken Gelişim Üniversitesini birkaç defa duymuştum. Eğitiminin iyi olduğunu bu tarz siteleri araştırdıktan ve okuyanlara sorduktan sonra öğrendim. Tercih zamanında İstanbul istediğim için ve açıkçası fiyatı da diğer üniversitelere göre uygun olduğu için seçtim.


5-Yurtta mı kalıyorsun, okula ulaşımın nasıl?


2 sene yurtta kaldım ama şimdi yani 3'e geçerken ev tuttum.


6-Okulunda bölümünle ilgili yeterli eğitim/seminer mevcut mu?


Birçok üniversiteye göre aktif olduğunu düşünüyorum. Yurt dışından hocalar getiriyorlar ve bize birçok konu hakkında seminerler düzenliyorlar. FTR kulübü geziler kamplar düzenliyor. Genel olarak memnunum.


7-Sence sosyal olarak yeterli bir yerde mi okuyorsun? Yeterince kulüp/proje faaliyeti var mı?


Gelişimin maalesef bir kampüsü yok sadece bir bahçesi var. O konuda pek yeterli değil. Kulüp/proje faaliyetleri genel olarak aktif olmaya çalıştığım ve okulumuzda da sosyal anlamda büyük rol oynayan bir şey.


8-Okuduğun bölümün ya da okulun zorlukları neler? Üst sınıflarda yaşayacakların hakkında bir bilgin var mı?


Bölümümde gerçekten zorlandığım çok konu oluyor. Ağır derslerimiz/uygulamalarımız oluyor ama insan sağlığı, katlanıyoruz :) İlerleyen senelerde ne yapacağımız hakkında üst sınıflardan ve hocalarımızdan bilgi alıyoruz. Her okulda olabilecek zorluklar var yani Gelişim'i farklı kılacak bir zorluk yaşamadım.


9-Eğitimcilerin ilgi düzeyi nasıl? Zorlayan mı yoksa öğreten/yardımcı olan kişiler mi?


Yeterli ilgi var ve bunun yanında genelde zorlayan, öğreten var. Her konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar.


10-Okulunun yurtdışı imkanlarıyla ilgili bildiğin birkaç şey varsa bizimle paylaşır mısın?


Klasik Erasmus durumu var ve bizim okul bu sene akredite oldu, bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Birçok okulun önüne geçebiliyorsun.


11-Okulun, bölümün için sana yeteri düzeyde çalışma/staj imkanı sunuyor mu? Yoksa okul bittikten sonra her şey size mi kalıyor?


Staj 3. sınıfın yazında ve 4. sınıfta oluyor. Yeterli başarı sağladığın sürece gereken iş sunuluyor her yerde olduğu gibi. Okulda kalmak gibi mesela.


12-İyi ve duyulmuş bir üniversiteyi ilk hedef olarak alıp ilk tercihin olmayacak bir bölüme gitmek mi yoksa aslında hayalin olan bölüm için daha sıradan bir üniversite seçmek mi? Neden böyle düşünüyorsun?


Sıradan üniversite, istediğim bölüm derim. Çünkü sen dünyanın en iyisine gidip okursun ama dibe çökebilirsin. En kötüsünde okuyup harika işler de çıkartabilirsin ve bence önemli olan insanın kendinin ne kadar iyi olduğu.


13-Okulun ve bölümün hakkında sınava hazırlanan öğrencilere birkaç tavsiye verebilir misin?


İGÜ evet güzel, kötü bir üniversite değil ama eğer sağlık tercih edecekseniz hastanesi olan bir okulu tercih etmeniz taraftarıyım. FTR fotoğraflardaki gibi masaja veya destekle yürümeye dayanmıyor, lütfen gelirken zorlu bir 4 seneye hazır olun ve bence okuyun bu bölümü. Harika şeylerle karşılaşacağınıza eminim.


Hemen Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümüne girebilmek için ihtiyacın olan puanı hesaplamak için buraya tıkla!