Yeditepe Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişim bölümü okuyan Müge, Reklam Tasarımı ve İletişim bölümü hakkında kazandığı tüm deneyimleri bizlerle paylaştı! Proje ödevleri, vize haftaları ve Yeditepe Üniversitesi 'nin sunduğu eğitim imkanlarından bu video ile bilgi alabilirsiniz. 

Reklam Tasarımı ve İletişim

Ülkemizde yeni yeni reklam tasarımı ve iletişimiyle ilgili bölümler, üniversitelerde açılmaktadır. Hem kendi ülkemizde hem de dünyada, gün geçtikçe gelişen reklam sektörü, iş kapasitesi bakımından, yetenekli ve donanımlı iş gücüne ihtiyaç duymaktadır. Bu açıkların kapatılabilmesi açısından, iletişim teknolojileri ve uluslararsı pazardaki değişimleri, dönüşümleri izleyen, yönlendiren, oluşan toplumsal değişimleri sağlıklı değerlendiren, insanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. 

Bu bölümlere giren öğrencilerin kendi yetenekleri, tercihleri yönünde reklam sektöründe ki mesleklerini, uzman olarak sürdürmelerini sağlamaktadır. Bu bölümlerin ortak dersleri, Müşteri Temsilciliği, Yaratıcı Üretim, Tasarım ve Dizayn, Teknik Üretim olmaktadır. Üniversitelerin her biri, bu anlamda kendi vizyonlarına uygun olarak, bu bölümleri yönlendirmektedir. Buralardaki öğrencilere, pratiğin ve teorinin birlikteliğini anlatan yaklaşımlarla dersler verilmekte ve teorilere uygulama alanı yaratmaktadır. Öğrencilerin araştırma ve problem çözme yeteneklerini geliştirmeye çalışmaktadırlar. 

Üniversitelerin reklam tasarım ve iletişimi bölümleri, yaratıcı, analitik düşünce yapısı çerçevesinde düşünmelerini ve üretmelerini sağlamaktadır. Bu anlamda, pazarlama ve tüm iletişim alanlarına ilgi duyan, proje üretmek ve uygulamaya meraklı, yeniliklere açık, yaratıcı, sektörel ihtiyaçları tanıyan ve iletişim kuran kişilere hitap etmektedirler.

 

Yeditepe Üniversitesi

İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK) tarafından 1996 yılında kurulan Yeditepe Üniversitesi; Türkiye’de birçok alanda öncü, seçkin, akademik ve yönetim kadroları ile Atatürkçü düşüncelerin ışığında çağdaş, araştırmacı, yenilikçi, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu tüm nitelik ve donanıma sahip, teknolojiye hakim, dünya kültürünü tanıyan, öz benliğini güçlendirmiş gençler yetiştirmeyi amaçlıyor. Üniversitemiz, çağdaş akademik program ve uygulamalarıyla bilgi çağına dönük eğitim yapıyor.

Yeditepe Üniversitesi akademik faaliyetlerini Diş Hekimliği, Eczacılık, Eğitim, Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mimarlık, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Tıp ve Ticari Bilimler olmak üzere 13 Fakülte ve 1 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda 3 bölüm, toplam 64 programda lisans düzeyinde eğitim veriyor. Ayrıca Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüleri bünyesindeki 86 yüksek lisans ve 41 doktora programında lisansüstü düzeyde eğitimlerini yürütüyor. Eğitim dili İngilizce olan Yeditepe Üniversitesi, kurulduğu günden bu yana 26 Ağustos Yerleşimi içerisinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençleri hayata hazırlıyor.