NASA 6 yıl sonra tekrar Mars'a yeni bir araç indirdi. Bu aracın ismi InSight. Diğer araçlardan farklı bir görevi var. InSight yerin 5 metre altına inerek kaya ve toprak yapısını inceleyecek.
 26 Kasım Pazartesi yüzeye indirilen InSight, Twitter hesabından hemen bir tweet paylaştı. "Seni hissediyorum #Mars - ve yakında kalbini biliyorum. Bu güvenli iniş ile buradayım. Evdeyim." dedi. Çok tatlı bir yorum olmuş! Mars'tan görüntüler gelmeye sürekli devam ediyor. Ben de heyecanla bekliyorum. -Mars hep merak ettiğim bir gezegen olmuştur.-  7ay süren yolculukta InSight 146 milyon kilometre yol almış. Tam 7 ay. İnanılmaz.


 Önceki gönderilen araçlar hep çevreyi inceleyip genelde yaşam kalıntısı vb. tarzda bulgular arasalar da InSight'ın görevi tamamen farklı. Yerin 5 metre altına inerek yer yapısını inceleyecek. Sadece dünyanın kaya yapısı bilindiği düşünülürse çok güzel bir karar olmuş, sonrasında ise karşılaştırma yapılacakmış. Gerçekten gelişmeleri heyecanla takip ediyorum. Çünkü ya benzer bir şeyler bulunursa? Önceden bir su kalıntısı bulunmuştu! Belki de bir yaşam olduğuna dair umut olur? Şimdi değilse de önceden, bence bu herkes için heyecan verici bir durum.
 InSight sürekli Twitter hesabından gelişmeleri aktarıyor. Hatta iniş anı, kurulumu, gördükleri vs. hepsi var. Kesin bakmalısın!


 Senin ilgini Mars, InSight çekmeyebilir belki, evet haklısın. Ama ilgini çeken şeyleri neden kaçırasın ki? Sevdiğin şeyleri ne olursa olsun takip etmeni öneririm. Bu seni her şeyden çok motive eder. Ayrıca bilim ve sanat, herkes ufak ufak ilgilenmeli onlarla. Çünkü ikisi de hayatımızın her yerinde, hep de öyle olmalı. Sanata olan ilgimiz ve hayranlığımız gördükçe oluşur belki, neden bir kez bile olsa araştırmıyorsun? Sözde Uzay'ı seviyoruz ama en ufak bir bilgimiz yok. Araştırdıkça sevdiklerimiz sözde kalmaz ve sevgimiz artar. Araştırmaya üşenmemeyi öğrenmemiz gerek sanırım.
 Araştırmayı hep sev, hiç üşenme. Bilim ve sanat hakkında ufak bile olsa bir bilgin olsun. Eğer istersen diye InSight'ın Twitter hesabını da bırakıyorum buraya. Kendine çok iyi bak, bizi okumaya devam et.