Yazılım öğrenmeyi daha önce denediniz mi? Eğer denediyseniz Türkçe kaynakların ne denli az olduğunu, kaynakların Türkçeleştirilmediğini ve İngilizce kaynakları anlamak için mutlaka iyi bir İngilizce’ye sahip olmanız gerektiğini farketmişsinizdir.

Yazılım öğrenmek, temeli oturttuktan sonra belki de hayatınızda problem çözdükçe yeni problemler arayacağınız bir hobi hatta kendinizi geliştirirseniz bir meslek haline gelebilir! 

Peki ya yazılım sektöründe hiç mi Türkçe kaynak yok, hiçkimse bu kaynakları Türkçeleştirmiyor mu? Tabiiki de var! 

İşte yazılım ve programlama öğrenebileceğin, tamamen ücretsiz 5 Youtube Kanalı!

 

1) Adem İlter

Özellikle Web geliştirme konusunda çok iyi bir Front-End developer olan Adem İlter, ağırlıklı olarak HTML ve CSS'te trick diyebileceğimiz ince detaylardan bol bol bahsedip, iyi bir geliştirici olmanız için sizi yüreklendiriyor.

 

2) Murat Yücedağ

C# ve C# konsol dersleri ile programlamaya başlayacak ve algoritma mantığını anlamak isteyen herkesin mutlaka bir kere izlemesi gereken bir kanal. Murat Yücedağ güncel derslerine YouTube üzerinden devam ediyor.

 

3) Yazılım Bilimi

Yazılım Bilimi kanalı genel olarak Python - C++ ve Java gibi kritik yazılım dilleri hakkında ileri derecede dersler veriyor. Mühendislik okuyan arkadaşların vazgeçilmezi olacak diyebilirim.

 

 

4) Bilgisayar Kavramları

Bilgisayar Kavramları Youtube kanalı genel olarak Java ve yapay zekanın kesiştiği noktaları hedefliyor. 

 

5) Web Dersleri

Biraz önce Adem İlter'den bahsetmiştik. Şimdi ise Back-End tarafınızı kuvvetlendirip e-ticaret sitesi yazabilecek kadar ustalaşmak için bir de bu kanala göz atın. Laravel, Php, Wordpress temalı websiteleri kurmak için kemerleri sıkı bağlayın!

 

6) KodLoca

8 Haftalık program kapsamında video içerikleri destekleyen sınıf sistemi ve mentorluk desteği ile KodLoca, Udemy gibi diğer birçok online eğitim portalından ayrışan bir eğitim platformu. 
Web programlama, mobil programlama, siber güvenlik ve yapay zeka gibi alanlarda çalışan mentorlar aracılığıyla yazılım ve programlama öğrenmenize yardımcı oluyor! 
Biz de takipçilerimize özel KodLoca üzerinden satın alacağınız tüm eğitimlerde "HUHB50" kodunu kullanarak %50 indirim haberini sizlerle paylaşmak istedik. :)