YOĞUN SINAV TAKVİMİNDE RUHUMUZLA RANDEVUMUZ OLSUN 
YKS'ye 100, LGS'ye 80, ALES'e 45 gün.. 
Hep bir geri sayım! 
Akreple, yelkovanla kavgamız var adeta. 
Son zamanlarda sizin de düşünceleriniz zaman kavramına hapsoluyorsa, gelin o tutsak ruhu üç adımda rahatlatalım. 

1.Kendinizle, Yaşadıklarınızla Yüzleşin 

İnsan kendi duvarları ardında özgürken, sistemin dayattığı zorlu parkurlar stresi de beraberinde getiriyor. Bu stres önce düşüncelerimizi, ardından da bedensel fonksiyonlarımızı hapsediyor. İşte tam da bu noktada, özgürlüğü dışında delirircesine koşan birer amok koşucularına dönüşüyoruz. Unutmamalıyız ki biz koşmak için değil, yaşamak için bu yeryüzünde bulduk kendimizi.
Osho'nun da dediği gibi: "Yaşamak, yeryüzünde en nadir rastlanan şeydir. İnsanların çoğu yalnızca var oluyorlar o kadar."

2. Karakterinize Nefes Olun

Gelin gelecekteki günlerimizi sadece var etmekle yetinmeyip, onları yaşatalım. Tüm o içimizdeki huzursuzluğa, geleceğin sisli yollarına, geçmişin karanlığına rağmen yalnızca yaşamak isteyelim. Karşımıza çıkan engellere, aşmaya korktuğumuz yüksek duvarlarımıza rağmen yalnızca yaşamak...
Şimdi adımlarımızı yavaşlatıp soluklanma vakti.
Şimdi "yaşamak" vakti!
Bizler birer amok koşucuları değiliz. Bizler duyguları olan, hayalleri olan varlıklarız.
Her birimiz kendi yaşamının başrolü hatta yazarıyız. Karakterimize nefes olmak için yapmamız gereken tek şey kalemi kendi elimizde tutabilmek. Kendi benliğimizi yaratabilmek. Sonrasında bu koşuyu cinnet halindeki bedenimizle değil, ruhumuzla tempolu bir ritim haline getirebilmek.
Elbetteki tüm bu söylediklerimin bir sırrı var. Siz yalnızca kendiniz için yaşamak adına bir adım atın. 

3.Kendinizi Sevin 

Sanatla rahatlatın ruhunuzu. Kendinizi sevin, hikayenizin başrolüne değer verin. Onunla doya doya başarılara imza atın. Hayallerinize koşun ve bu kez sistemin zoruyla değil, kendiniz için bu koşuda olduğunuzu hatırlayın. Soluklanın, gülümseyin ve devam edin. Hiçbir yardımcı rolün size olan umutsuz bakışlarını önemsemeden, yalnızca devam edin. 
Evet! Artık bütün sırrı biliyorsunuz, siz artık bir amok koşucusu değil birer hüma kuşusunuz. Ruhunuzla, duygularınızla, sizi siz yapan hayallerinizle yükseklerde süzülme zamanı. Saatiniz olmadan süzülmek isteyecek kadar güzel yaşamlarınız olsun.