1-İlk senende mi bu okulu kazandın? Hatırlıyorsan ya da söylemek istersen YGS/LYS sıralamanı öğrenebilir miyiz?


2.senemde kazandım 191 bininciydim.


2-Seçtiğin bölüm senin hayalin miydi? Bu bölümü seçmende herhangi bir aile/çevre baskısı var mıydı?


Hayalim değildi tamamen kendi kararıma ve araştırmalarıma göre bu bölümü yazdım. İİBF'nin geneli aynı alanlara yönelebilmek de başarınıza ve kendinizi geliştirmenize bağlı olarak iyi şeyler yapabilirsiniz.


3-Bu bölümün iş imkanları neler? Ya da sen bitirdikten sonra ne hedefliyorsun?


İş alanları oldukça geniş ancak İibf üniversitenin en kalabalık fakültesi bu fakülteden mezun olan herkes neredeyse aynı mesleklere yönelmekte bu yüzden ne kadar kendinizi geliştirirseniz önünüz o kadar açık olur ben üniversitede kalıp akademik kariyer yapmak istiyorum.


4-Senin bölümün için onlarca üniversite varken neden şu anda okuduğun okulu seçtin?


Akdeniz üniversitesi hayalimdi deniz kenarı hem tatil hem okurum düşüncesiyle geldim. Neden Akdeniz Üniversitesi; hocalarımızın hepsi çok tecrübeli sosyal aktiviteleri oldukça fazla kampüsümüz oldukça ferah geniş ayrı bir dünya yani seminerlerimiz oldukça fazla bu bizim için çok güzel bir avantaj ve bizi oldukça geliştiriyor kesinlikle her şeyiyle çok güzel bir üniversite


5-Yurtta mı kalıyorsun, okula ulaşımın nasıl?


Özel yurtta kalıyorum servisi olduğu için fazla sıkıntı yaşamıyorum kampüsün içine giren otobüsler de var bu konuda sorun yaşamıyorum.


6-Okulunda bölümünle ilgili yeterli eğitim/seminer mevcut mu?


Bölümümle ilgili seminerler var bazen derslerden gidemiyoruz bile bu konuda içiniz rahat olsun.


7-Sence sosyal olarak yeterli bir yerde mi okuyorsun? Yeterince kulüp/proje faaliyeti var mı?


Sosyal olanakları var önemli olan sizin sosyalleşmek istemeniz kulüplerimiz her alanda her konuda var katılmak da oldukça kolay


8-Okuduğun bölümün ya da okulun zorlukları neler? Üst sınıflarda yaşayacakların hakkında bir bilgin var mı?


Şuana kadar yaşadığım tek zorluk ders seçimlerinde ne yapmamız gerektiğiydi hiç bir şey bilmiyorduk ve kimse yardımcı olmuyor daha sonradan aksilikler çıkıyor öğrenci işlerine gidip düzeltmek ayrı bir tantana 3 kişi bir fakülteye yetmiyor.


9-Eğitimcilerin ilgi düzeyi nasıl? Zorlayan mı yoksa öğreten/yardımcı olan kişiler mi?


Genelde öğreten ve yardımcı olan şuana kadar zorlayan hocayla karşılaşmadım bölümümde


10-Okulunun yurtdışı imkanlarıyla ilgili bildiğin birkaç şey varsa bizimle paylaşır mısın?


Ganonuzu yüksek tuttuğunuz ve dil öğrendiğiniz sürece yurt dışına gitmeniz için bir zorluk yok


11-Okulun, bölümün için sana yeteri düzeyde çalışma/staj imkanı sunuyor mu? Yoksa okul bittikten sonra her şey size mi kalıyor?


Bu konu hakkında pek fazla bilgim yok ama bildiğim kadarıyla son sene staj için imkan sunuluyor.


12-İyi ve duyulmuş bir üniversiteyi ilk hedef olarak alıp ilk tercihin olmayacak bir bölüme gitmek mi yoksa aslında hayalin olan bölüm için daha sıradan bir üniversite seçmek mi? Neden böyle düşünüyorsun?


Daha sıradan bir üniversiteye gitmek.Önemli olan senin ne okumak istediğin ve kendini nasıl geliştirdiğin mezun olduğunuz ve iş başvurusu yaptığınız zaman sadece üniversitenize bakmayacaklar neler başardığınızı kendinizi nasıl geliştirdiğinizi dikkate alacaklar üniversite için hayallerinizden vazgeçmeyin derim.


13-Okulun ve bölümün hakkında sınava hazırlanan öğrencilere birkaç tavsiye verebilir misin?


Sadece hayallerinizden vazgeçmeyin ben 2.senemde üniversiteyi kazandım yine hayalimi gerçekleştiremedim aileme daha fazla yük olmamak ve artık gitmek için siz bunu yapmayın çünkü sevmediğiniz bir bölümü okuyup daha sonra bırakmak biraz daha zor oluyor iyice düşünün derim


Hemen Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümüne girebilmek için ihtiyacın olan puanı hesaplamak için buraya tıkla!