1-İlk senende mi bu okulu kazandın? Hatırlıyorsan ya da söylemek istersen YGS/LYS sıralamanı öğrenebilir miyiz?

Evet. İlk senemde kazandım.

2-Seçtiğin bölüm senin hayalin miydi? Bu bölümü seçmende herhangi bir aile/çevre baskısı var mıydı?

Evet. Küçüklükten beri hayalini kurduğum bölümü kazandım. Bu çok güzel bir duygu. Fakat şehir konusu kendiliğinden gelişen ve daha önce hiç düşünmediğim bir durum oldu. Bölümü seçerken herhangi bir aile baskısı yaşamadım.

3-Bu bölümün iş imkanları neler? Ya da sen bitirdikten sonra ne hedefliyorsun?

Bizim bölümde iş imkanı az. Sektörün dilinde torpil lafını çokça duyarsınız fakat başaranlar nasıl başardı? Demek istediğim şu ki eğer bir şeyi çok ister ve çalışırsanız başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Bölümü bitirdikten sonra tv program sunucusu olmak istiyorum. Kendimi sürekli geliştirerek medya patronluğuna kadar yükselmek istiyorum :)

4-Senin bölümün için onlarca üniversite varken neden şu anda okuduğun okulu seçtin?

Bu soruyu ben de kendime defalarca sordum. Hatta inanır mısınız Adana'yı ne ara tercih listeme ekledim diye hep düşündüm. Hayallerim İstanbul'du. Bu sorunun cevabını ben de bilmiyorum malesef.

5-Yurtta mı kalıyorsun, okula ulaşımın nasıl?

Yurtta kalıyorum. Okula 10-15 dakikada otobüsle ulaşabiliyorum.

6-Okulunda bölümünle ilgili yeterli eğitim/seminer mevcut mu?

Seminerler veriliyor fakat yeterli bulmuyorum.

7-Sence sosyal olarak yeterli bir yerde mi okuyorsun? Yeterince kulüp/proje faaliyeti var mı?

Sosyal olarak fazla değil ama orta düzeyde bir sosyalliğe sahip. Öğrenci kulüpleri ve projelerden bahsedecek olursam kulüpler aktif bir şekilde devam ediyor. Tiyatro ve doğa kulüpleri okulda en aktif kulüplerden diyebilirim. Öğrencilerin kulüplere ilgisi oldukça iyi.

8-Eğitimcilerin ilgi düzeyi nasıl? Zorlayan mı yoksa öğreten/yardımcı olan kişiler mi?

Eğitimcilerin ilgi düzeyi güzel fakat zorlamayı seviyorlar. Tabii ki yardımcı olanlar da var fakat bazı eğitimciler gereğinden fazla zorluyorlar. Radyo, Sinema ve Tv okumamıza rağmen uygulamalı dersler yok denebilecek kadar az.

9-Okulun, bölümün için sana yeteri düzeyde çalışma/staj imkanı sunuyor mu? Yoksa okul bittikten sonra her şey size mi kalıyor?

Staj zorunluluğu yok. Stajı kendimiz ayarlarsak yapıyoruz. Yeterli düzeyde çalışma imkanı sunulmuyor. Yani okul bittikten sonra işi kendimiz buluyoruz.

10-İyi ve duyulmuş bir üniversiteyi ilk hedef olarak alıp ilk tercihin olmayacak bir bölüme gitmek mi yoksa aslında hayalin olan bölüm için daha sıradan bir üniversite seçmek mi? Neden böyle düşünüyorsun?

İyi bir üniversite birçoğumuzun hayali fakat uygulamalı bölüm istiyorsanız kesinlikle o bölümü okumalısınız .

11-Okulun ve bölümün hakkında sınava hazırlanan öğrencilere birkaç tavsiye verebilir misin?

Çok rahat olun. Kendinizi kasmayın. Daha sonra da yaparım deyip ertelemeyin. Sonra tüm konuların altından kalkamıyorsunuz :) Başaracağınıza inanın ki bu en önemli şey. Asla hayallerinizden vazgeçmeyin. Sonuçta başaranlar da bizim gibiydi ama onlar pes etmeyip sabırla, azimle çalışmayı tercih etti ve başardılar.

Hemen Radyo ve Televizyon bölümüne girebilmek için ihtiyacın olan puanı hesaplamak için buraya tıkla!