Diş Hekimliği tıbbın önemli bir dalı olup, hem genel sağlığın korunmasında hem de yüz estetiğinin geliştirilmesinde etkili olan bir hekimlik dalıdır. 2010-2011 yılında eğitime başlayan Fakültemiz modern teknolojinin son gelişmelerini bünyesinde barındıran bir eğitim ve tedavi kurumu olma noktasında önemli adımlar atmıştır. Kliniğimiz kısa sürede halkımızın güven duyduğu ve rağbet ettiği bir ağız ve diş sağlığı merkezine dönüşmüştür.

Fakültemizde “süreç tabanlı diş hekimliği eğitim modeli” uygulanmaktadır. Bu modelde bireyin doğumundan ölümüne kadar geçen süreçte diş hekimliğini ilgilendiren konular sistemli bir şekilde incelenmektedir. Eğitim modelimiz Avrupa Diş Hekimliği Eğitimi Birliğinin (ADEE) önerdiği ve Avrupa Birliği Ülkelerinde uygulamakta olan koşulları yerine getirmektedir. Bu yeni eğitim modelinin en önemli amacı öğrencilerimize araştırma ve kendi kendine öğrenme yeteneği kazandırmak ve yıl içi çalışma etkinliğini arttırmaktır.

Lisans eğitiminin yanı sıra uzmanlık eğitiminde de tercih edilen bir eğitim kurumu olma yolundayız. Uzmanlık sınavında başarılı olan yüksek puanlı öğrencilerin eğitimleri için Fakültemizi seçmeleri gurur vericidir. Sağlık ve eğitim hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik araştırmalarımız ve yatırımlarımız kesintisiz devam edecektir. Amacımız, öğrenme odaklı çalışma alışkanlığı kazanmış ve insani değerlerle donanmış bilgili ve yetenekli diş hekimleri yetiştirmektir.

 

Kaynak: http://www.medipol.edu.tr/Sayfa/10359/Fakulteler/Dis-Hekimligi-Fakultesi.aspx

Hemen Diş Hekimliği Fakültesi bölümüne girebilmek için ihtiyacın olan puanı hesaplamak için buraya tıkla!