Yeditepe Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü okumak isteyen öğrenciler! Bu videoda sizlere Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü nedir? Yeditepe Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü hakkında yetkin bir üniversite mi? Yeditepe Üniversitesi bu bölüm öğrencilerine hangi imkanları sunuyor bunları derlediğimiz bir video hazırladık. İyi seyirler!

 

 Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü Nedir?

Günümüzün ileri endüstri toplumlarında reklam tasarımı ve iletişiminin önemi giderek artmaktadır. Sağlam temelli bir akademik donanım, entelektüel bilgiye sahip olmanın yanı sıra ilgili sektörlerin gereksinimlerine yanıt verecek kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla kurulan Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü, nitelikli akademisyen kadrosu, öğrencinin ilgi, yetenek ve yönelimlerine yanıt vermeye elverişli ders programıyla dört yıllık lisans eğitimi vermektedir.

Reklam Tasarımı ve İletişiminde Ders Programı İlgi Alanları Gözetilerek Hazırlanıyor

Dört yıllık lisans eğitimi ile hem reklam sektörüne hem de reklamcılık konusunda akademik çalışma yapan kurumlara kalifiye eleman yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Reklam tasarımı ve iletişiminin yanı sıra pazarlama, marka yönetimi, halkla ilişkiler, yetenek yönetimi, insan kaynakları, kurumsal iletişim gibi pek çok alanla da ilgili olan bölümde ders programı alanın bu bütünleşik özelliğine uygun olarak hazırlanmaktadır.

Hemen Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümüne girebilmek için ihtiyacın olan puanı hesaplamak için buraya tıkla!